Oferty i prędkość Internetu

Wyszukaj dostawców Internetu i ich oferty pod dowolnym adresem. Sprawdź prędkość Internetu w wybranych miejscowościach z podziałem na operatorów i technologie.

Najczęściej zadawane pytania

Tak, zamówienie oferty na stronie SpeedTest.pl nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.
Po wybraniu oferty podaj numer telefonu, a przedstawicel Operatora skontaktuje się z Tobą niezwłocznie w celu potwierdzenia warunków oferty i podpisania umowy.
W ciągu 14 dni możesz odstąpić od podpisanej na odległość umowy bez podania przyczyny.
Szybkość Internetu zależy od wielu czynników – technologii dostępnej pod danym adresem, oferty operatora czy zaawansowania routera. Średnia prędkość pobierania w Internecie domowym w Polsce w I kwartale 2022 r. przekroczyła 100 Mb/s, jednak między technologiami i operatorami występują duże różnice. Jeśli chodzi o technologię to najszybszy jest światłowód FTTH (średnio 212 Mb/s) oraz internet od operatorów TV kablowej. W tych technologiach w zależności od oferty prędkość może sięgać 1 Gb/s. W przypadku Internetu mobilnego najlepiej korzystać z najnowszej technologii - 5G (średnio 99 Mb/s za 2021 rok). Więcej dowiesz się z artykułu Od czego zależy prędkość Internetu?
W skali ogólnopolskiej dostawcą najszybszego Internetu domowego (stacjonarnego) jest T-Mobile Stacjonarny (285,8 Mb/s) wg danych za lipiec 2024. Nie wszędzie jednak prędkość jest taka sama nawet w obrębie danego operatora, a lokalni operatorzy mogą być czasem szybsi od operatorów ogólnopolskich, więc przed podjęciem decyzji o zakupie warto przetestować daną ofertę. Porównaj ofertę w naszej wyszukiwarce i wybierz najlepszą dla siebie.
Najszybszym dostawcą światłowodu FTTH w Polsce jest Orange (295,1 Mb/s) wg danych za lipiec 2024. Internet światłowodowy to najszybsza kategoria Internetu w Polsce charakteryzująca się najwyższą prędkością pobierania i wysyłania oraz najniższym opóźnieniem.
W przypadku Internetu mobilnego w skali ogólnopolskiej najszybszy operator to Orange Mobile (182,8 Mb/s) wg danych za lipiec 2024. W konkretnych lokalizacjach osiągane prędkości i kolejność operatorów mogą być inne.
Dostawcą najszybszego Internetu w technologii 5G jest Orange Mobile ze średnią prędkością pobierania (download) 383,5 Mb/s wg danych za lipiec 2024. W konkretnych lokalizacjach osiągane prędkości i kolejność operatorów mogą być inne.