Wyszukiwarka ofert i dostawców Internetu

Wyszukiwarka służy do sprawdzania dostępności ofert i dostawców usługi dostępu do Internetu.

Dostępność ofert na podstawie danych przekazanych przez operatorów.

Dostępność przedsiębiorców telekomunikacyjnych i technologii według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej (ost. aktualizacja 21 kwietnia 2021 roku).

Uwaga - nie wszyscy przedsiębiorcy oferują usługi dla konsumentów.

Najczęściej zadawane pytania

Czy zamówienie oferty jest bezpłatne?

Tak, zamówienie oferty na stronie SpeedTest.pl nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Jak zamówić ofertę przez SpeedTest.pl?

Po wybraniu oferty podaj numer telefonu, a przedstawicel Operatora skontaktuje się z Tobą niezwłocznie w celu potwierdzenia warunków oferty i podpisania umowy.

Czy i w jakim czasie mogę zrezygnować z zamówienia?

W ciągu 14 dni możesz odstąpić od podpisanej na odległość umowy bez podania przyczyny.

Który Internet w Polsce jest najszybszy?

Szybkość Internetu zależy od wielu czynników – technologii dostępnej pod danym adresem, oferty operatora czy zaawansowania routera. Średnia prędkość pobierania w Internecie domowym w Polsce w I kwartale 2022 r. przekroczyła 100 Mb/s, jednak między technologiami i operatorami występują duże różnice. Jeśli chodzi o technologię to najszybszy jest światłowód FTTH (średnio 212 Mb/s) oraz internet od operatorów TV kablowej. W tych technologiach w zależności od oferty prędkość może sięgać 1 Gb/s. W przypadku Internetu mobilnego najlepiej korzystać z najnowszej technologii - 5G (średnio 99 Mb/s za 2021 rok). Więcej dowiesz się z artykułu Od czego zależy prędkość Internetu?

Kto dostarcza najszybszy Internet domowy w Polsce?

W skali ogólnopolskiej dostawcami najszybszego Internetu domowego (stacjonarnego) są UPC (198,5 Mb/s), INEA (194,3 Mb/s), T-Mobile Stacjonarny (193 Mb/s), Vectra (167,7 Mb/s), Toya (149,9 Mb/s) oraz Orange (137,9 Mb/s) wg danych za kwiecień 2022. Nie wszędzie jednak prędkość jest taka sama nawet w obrębie danego operatora, a lokalni operatorzy mogą być czasem szybsi od operatorów ogólnopolskich, więc przed podjęciem decyzji o zakupie warto przetestować daną ofertę. Porównaj ofertę w naszej wyszukiwarce i wybierz najlepszą dla siebie.

Kto dostarcza najszybszy Internet światłowodowy w Polsce?

Najszybszym dostawcą światłowodu FTTH w Polsce jest Orange (228 Mb/s), a następne w kolejności są INEA (218,8 Mb/s) oraz Netia (217,8 Mb/s) wg danych za kwiecień 2022. Internet światłowodowy to najszybsza kategoria Internetu w Polsce charakteryzująca się najwyższą prędkością pobierania i wysyłania oraz najniższym opóźnieniem.

Kto dostarcza najszybszy Internet mobilny w Polsce?

W przypadku Internetu mobilnego w skali ogólnopolskiej najszybsi operatorzy to T-Mobile (44,1 Mb/s), Play (43,8 Mb/s) oraz Orange Mobile (43 Mb/s) wg danych za kwiecień 2022. W konkretnych lokalizacjach osiągane prędkości i kolejność operatorów mogą być inne.

Kto dostarcza najszybszy Internet 5G w Polsce?

Dostawcą najszybszego Internetu w technologii 5G jest Plus ze średnią prędkością pobierania (download) 149,2 Mb/s, a następni w kolejności są Play i T-Mobile osiągają odpowiednio 70,6 oraz 70,2 Mb/s (dane za 2021). W konkretnych lokalizacjach osiągane prędkości i kolejność operatorów może być inna.

Którzy dostawcy Internetu domowego w Polsce są najpopularniejsi?

Najpopularniejszym dostawcą Internetu domowego w Polsce jest Orange, a następne w kolejności to T-Mobile, UPC, Plus i Vectra (na podstawie liczby testów w kwietniu 2022).

Którzy dostawcy Internetu światłowodowego w Polsce są najpopularniejsi?

W kategorii światłowód FTTH, będącej częścią Internetu domowego Polacy najczęściej korzystają z sieci Orange, a następnie z usług INEA i T-Mobile Stacjonarny (na podstawie liczby testów w kwietniu 2022).

Którzy dostawcy Internetu mobilnego w Polsce są najpopularniejsi?

Najpopularniejszym operatorem Internetu mobilnego w smartfonie w Polsce jest Play, a następne w kolejności są Orange Mobile, Plus i T-Mobile (na podstawie liczby testów w kwietniu 2022).

Którzy dostawcy Internetu 5G w Polsce są najpopularniejsi?

W kategorii 5G będącej częścią kategorii „Internet mobilny” najpopularniejszym operatorem jest Plus, a następnie Play, T-Mobile i Orange (na podstawie liczby testów w 2021).