Wyszukiwarka ofert i dostawców Internetu

Wyszukiwarka służy do sprawdzania dostępności ofert i dostawców usługi dostępu do Internetu.

Najczęściej zadawane pytania

Tak, zamówienie oferty na stronie SpeedTest.pl nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.
Po wybraniu oferty podaj numer telefonu, a przedstawicel Operatora skontaktuje się z Tobą niezwłocznie w celu potwierdzenia warunków oferty i podpisania umowy.
W ciągu 14 dni możesz odstąpić od podpisanej na odległość umowy bez podania przyczyny.
Szybkość Internetu zależy od wielu czynników – technologii dostępnej pod danym adresem, oferty operatora czy zaawansowania routera. Średnia prędkość pobierania w Internecie domowym w Polsce w I kwartale 2022 r. przekroczyła 100 Mb/s, jednak między technologiami i operatorami występują duże różnice. Jeśli chodzi o technologię to najszybszy jest światłowód FTTH (średnio 212 Mb/s) oraz internet od operatorów TV kablowej. W tych technologiach w zależności od oferty prędkość może sięgać 1 Gb/s. W przypadku Internetu mobilnego najlepiej korzystać z najnowszej technologii - 5G (średnio 99 Mb/s za 2021 rok). Więcej dowiesz się z artykułu Od czego zależy prędkość Internetu?
W skali ogólnopolskiej dostawcami najszybszego Internetu domowego (stacjonarnego) są T-Mobile Stacjonarny (222,5 Mb/s), INEA (208,5 Mb/s), UPC (205,8 Mb/s), Vectra (188,1 Mb/s), Orange (17 Mb/s) oraz Toya (165,2 Mb/s) wg danych za październik 2022. Nie wszędzie jednak prędkość jest taka sama nawet w obrębie danego operatora, a lokalni operatorzy mogą być czasem szybsi od operatorów ogólnopolskich, więc przed podjęciem decyzji o zakupie warto przetestować daną ofertę. Porównaj ofertę w naszej wyszukiwarce i wybierz najlepszą dla siebie.
Najszybszym dostawcą światłowodu FTTH w Polsce jest Orange (257,9 Mb/s), a następne w kolejności są INEA (235,7 Mb/s) oraz Netia (233,2 Mb/s) wg danych za październik 2022. Internet światłowodowy to najszybsza kategoria Internetu w Polsce charakteryzująca się najwyższą prędkością pobierania i wysyłania oraz najniższym opóźnieniem.
W przypadku Internetu mobilnego w skali ogólnopolskiej najszybsi operatorzy to T-Mobile (44 Mb/s), Orange Mobile (43,4 Mb/s) oraz Play (42,7 Mb/s) wg danych za październik 2022. W konkretnych lokalizacjach osiągane prędkości i kolejność operatorów mogą być inne.
Dostawcą najszybszego Internetu w technologii 5G jest Plus ze średnią prędkością pobierania (download) 149,2 Mb/s, a następni w kolejności są Play i T-Mobile osiągają odpowiednio 70,6 oraz 70,2 Mb/s (dane za 2021). W konkretnych lokalizacjach osiągane prędkości i kolejność operatorów może być inna.
Najpopularniejszym dostawcą Internetu domowego w Polsce jest Orange, a następne w kolejności to UPC, T-Mobile, Play i Vectra (na podstawie liczby testów w październiku 2022).
W kategorii światłowód FTTH, będącej częścią Internetu domowego Polacy najczęściej korzystają z sieci Orange, a następnie z usług INEA i T-Mobile Stacjonarny (na podstawie liczby testów w październiku 2022).
Najpopularniejszym operatorem Internetu mobilnego w smartfonie w Polsce jest Play, a następne w kolejności są Orange Mobile, Plus i T-Mobile (na podstawie liczby testów w październiku 2022).
W kategorii 5G będącej częścią kategorii „Internet mobilny” najpopularniejszym operatorem jest Plus, a następnie Play, T-Mobile i Orange (na podstawie liczby testów w 2021).