Jak działa wyszukiwarka ofert i Operatorów?

Funkcjonowanie wyszukiwarki ofert i Operatorów opiera się na kilku zasadach:

  1. Dane adresowe, na podstawie których określamy czy dany dostawca Internetu świadczy usługi pod konkretnym adresem pobieramy z Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Obecne dane są aktualne wg stanu na kwiecień 2021 r. Może się zdarzyć, że dostawcy Internetu, którzy są wymienieni jako świadczący usługi pod danym adresem, nie oferują usług dla konsumentów.
  2. W przypadku, gdy dany Operator zdecyduje się na prezentację ofert, aktualizujemy dostępność jego usług w konkretnych lokalizacjach.
  3. Zamieszczamy listę ofert Operatora z takimi informacjami, jak wysokość abonamentu brutto (dla klientów indywidualnych), długość trwania umowy, maksymalna prędkość, limit danych po którym następuje ograniczenie prędkości itp. W przypadku ofert TV podajemy liczbę kanałów oraz informację o promocjach.
  4. Po wyborze oferty przez Użytkownika, przekazujemy jego wybór (parametry oferty) wraz z numerem telefonu do Operatora, który będzie kontaktował się z Użytkownikiem w celu potwierdzenia oferty i zawarcia umowy. Jako SpeedTest.pl zastrzegamy sobie również prawo do kontaktu z Klientem w celu potwierdzenia realizacji zamówienia.
  5. Więcej szczegółów w Regulaminie.

Zachęcamy Operatorów do przystąpienia do wyszukiwarki ofert i Operatorów. Zgłoszeń można dokonywać pisząc na adres:

kontakt@speedtest.pl

Uwaga: Dane z rankingów prędkości prezentowanych na SpeedTest.pl mogą służyć jako orientacyjne źródło informacji, gdyż w różnych lokalizacjach wyniki prędkości dla danego Operatora mogą odbiegać od średnich dla całego kraju. W celu dokładnego sprawdzenia uzyskiwanych prędkości zalecane jest przetestowanie usługi Operatora.