Ranking dostawców Internetu w Polsce

Na podstawie wyników testów naszych użytkowników w aplikacjach webowych, mobilnych (Android oraz iOS) oraz desktopowych (Windows) tworzymy największy polski ranking dostawców Internetu. Wyniki publikujemy w cyklach miesięcznych w dwóch kategoriach: Internet domowy oraz Internet mobilny. Ponadto, w każdej kategorii udostępniamy informacje o statystykach wojewódzkich oraz dla największych miast.

W 2022.12 użytkownicy wszystkich aplikacji SpeedTest.pl wykonali 3,7 mln pomiarów, w tym 836 tys. w aplikacjach mobilnych.

Sprawdź aktualne oferty Internetu w Twojej lokalizacji.

Ranking dostawców Internetu domowego

Ranking powstał na podstawie pomiarów dla operatorów stacjonarnych oraz mobilnych w ramach połączeń przez router lub modem USB. Pomiary wykonano we wszystkich aplikacjach SpeedTest.pl.

Pozycja Nazwa dostawcy
1 T-Mobile Stacjonarny
2 INEA
3 UPC

Ranking dostawców Internetu mobilnego

Ranking powstał na podstawie pomiarów dla operatorów stacjonarnych oraz mobilnych w ramach połączeń przez router lub modem USB. Pomiary wykonano we wszystkich aplikacjach SpeedTest.pl.

Pozycja Nazwa dostawcy
1 Play
2 Orange Mobile
3 T-Mobile

Zasady ogólne

  1. Nazwę operatora określamy na podstawie publicznego adresu IP użytkownika z informacji dostępnych w RIPE lub przekazanych od operatora.
  2. Przed wyznaczeniem średnich wartości w publikowanych rankingach i statystykach, agregujemy surowe wyniki dla operatora, użytkownika, lokalizacji i technologii połączenia w ustalonym czasie. Dzięki temu uśredniamy nadmiarowe wyniki pomiarów, wykonane przez pojedynczych użytkowników, które mogłyby wpłynąć na wyniki rankingów.
  3. Kształtowanie ruchu pomiarowego (prędkość transmisji danych) pomiędzy serwerami pomiarowymi a użytkownikiem aplikacji w ramach platformy pomiarowej SpeedTest.pl musi podlegać tym samym zasadom, co w przypadku pozostałych usług internetowych dla danego użytkownika. Dotyczy to zarówno dostawców usługi dostępu do Internetu, jak i dostawców serwerów pomiarowych.
  4. Zasady i warunki komercyjnego wykorzystania wyników powyższych rankingów w kontekście znaku towarowego SPEED TEST określa każdorazowo V-SPEED Sp. z o.o. Zgoda udzielana jest na okres maksymalnie jednego roku. Komercyjne wykorzystywanie wyników powyższego rankingu bez zgody V-SPEED Sp. z o.o. jest zabronione. Wyjątek stanowi cytowanie wyników w portalach informacyjnych i prasie.