Ranking dostawców Internetu w Polsce

Na podstawie wyników testów naszych użytkowników w aplikacjach webowych, mobilnych (Android oraz iOS) oraz desktopowych (Windows) tworzymy największy polski ranking dostawców Internetu. Wyniki publikujemy w cyklach miesięcznych w kategoriach: Internet domowy, Internet światłowodowy FTTH, Internet mobilny oraz Internet 5G.

W 2024.06 użytkownicy wszystkich aplikacji SpeedTest.pl wykonali 3,3 mln pomiarów, w tym 936 tys. w aplikacjach mobilnych.

Sprawdź aktualne oferty Internetu w Twojej lokalizacji.

Ranking dostawców Internetu domowego

Ranking powstał na podstawie pomiarów dla operatorów stacjonarnych oraz mobilnych w ramach połączeń przez router lub modem USB.

Pozycja Nazwa dostawcy
1 T-Mobile Stacjonarny
2 Vectra
3 Play Stacjonarny

Ranking dostawców Internetu światłowodowego FTTH

Ranking powstał na podstawie pomiarów dla operatorów światłowodowych FTTH. Pomiary wykonano we wszystkich aplikacjach SpeedTest.pl.

Pozycja Nazwa dostawcy
1 Orange
2 T-Mobile Stacjonarny
3 INEA

Ranking dostawców Internetu mobilnego

Ranking powstał na podstawie pomiarów dla operatorów mobilnych w ramach połączeń 3G, 4G i 5G. Pomiary wykonano w aplikacjach mobilnych SpeedTest.pl na smartfonach i tabletach.

Pozycja Nazwa dostawcy
1 T-Mobile
2 Orange Mobile
3 Play Mobile

Ranking dostawców Internetu mobilnego 5G

Ranking powstał na podstawie pomiarów dla operatorów mobilnych w ramach połączeń 5G. Pomiary wykonano w aplikacjach mobilnych SpeedTest.pl na smartfonach i tabletach.

Pozycja Nazwa dostawcy
1 Orange Mobile
2 T-Mobile
3 Play Mobile

Zasady ogólne

Zasady i warunki komercyjnego wykorzystania wyników powyższych rankingów w kontekście znaku towarowego SPEED TEST określa każdorazowo V-SPEED Sp. z o.o. Zgoda udzielana jest na okres maksymalnie jednego roku. Komercyjne wykorzystywanie wyników powyższego rankingu bez zgody V-SPEED Sp. z o.o. jest zabronione. Wyjątek stanowi cytowanie wyników w portalach informacyjnych i prasie.

Prędkość Internetu w głównych miastach Polski

Sprawdź prędkość Internetu operatorów w głównych miastach Polski.

Prędkość Internetu w województwach

Sprawdź prędkość Internetu operatorów w województwach.