O nas

SpeedTest.pl to portal, który został uruchomiony w czerwcu 2006 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rzetelne i ogólnodostępne narzędzie do badania prędkości i jakości łączy internetowych. Projekt speed test do dziś rozwijany jest przez tych samych autorów - założycieli spółki V-SPEED. Po 2011 roku, w ślad za początkiem rewolucji urządzeń mobilnych, platforma pomiarowa została rozszerzona o aplikacje dla Android oraz aplikacje dla iOS, a w późniejszym czasie uzupełniona o aplikację dla Windows.

Zakres działalności

Dziś (jako V-SPEED Sp. z o.o.) dostarczamy i utrzymujemy darmowe oraz komercyjne aplikacje i systemy do sprawdzania prędkości i jakości łączy oraz oferujemy narzędzia do analityki wyników pomiarów w czasie rzeczywistym:

Miliony użytkowników miesięcznie w Polsce korzystają z naszych stron i aplikacji, dzięki czemu dysponujemy dużym potencjałem do udostępniania powierzchni reklamowych i wizerunku. Uzyskane za pośrednictwem stron i aplikacji wyniki testów służą nam do opracowywania rankingu dostawców Internetu w Polsce. Od 2020 roku prowadzimy wśród naszych użytkowników stałe badanie satysfakcji z posiadanych łączy internetowych. 

Zarządzamy również portalami pomiarowymi poza granicami kraju:

Współpraca z operatorami i regulatorami

Współpracujemy z większością dużych dostawców Internetu w kraju (między innymi: Orange, T-Mobile, PLAY, INEA) w zakresie dostarczania i analityki danych, w konsekwencji czego przyczyniamy się do poprawy jakości dostarczanych łączy dla użytkowników końcowych. Operatorzy ponadto udostępniają dla naszych aplikacji serwery pomiarowe w swojej infrastrukturze, co zapewnia odpowiednią pojemność łączy platformy SpeedTest.pl i umożliwia rzetelne pomiary.

Dzięki naszemu certyfikowanemu przez Urząd Komunikacji Elektronicznej mechanizmowi monitorowania jakości Internetu (PRO Speed Test), konsumenci od 2018 roku uzyskali dostęp do narzędzia, z którego raporty można wykorzystać w celach reklamacyjnych.

W przypadku zainteresowania naszymi usługami lub chęcią nawiązania współpracy, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.