Nie chciało mi się o tym pisać, ale nie mogę się powstrzymać, aby nie wrzucić przynajmniej wzmianki o tym, co udało nam się znaleźć w sieci. O tym, że Microsoft pisze apki na Androida i iOS już słyszeliśmy nie raz. Nie jest to nowością. Jednakże sposób, w jaki to robi zadziwił chyba wszystkim.

Z uwagi na to, że szukanie tej aplikacji raczej nie wpadnie nikomu do głowy, a my znaleźliśmy ją przypadkowo postanowiliśmy zamieścić wpis. Aplikacja nazywa się AppComparison i jest… narzędziem do porównywania aplikacji. Dokładnie to porównuje aplikacje, które dany użytkownik ma zainstalowane na swoim urządzeniu na którym króluje Android, a następnie informuje, które z nich dostępne są również na Windows 10 Mobile. Opis, jaki zamieścili w sklepie Google Play, który ma przekonać userów do jej zainstalowania brzmi następująco:

Are you considering changing your Android device to Windows Phone? AppComparison identifies your favourite Android apps and matches them with apps available from the Microsoft Store. The application also introduces you to some of the most popular Windows Phone applications.

Zabawniejsze od samego opisu okazują się jednak komentarze niesamowicie “zadowolonych” internautów 🙂 Nasze nochale coś nam podpowiadają, że większość tych komentarzy to po prostu typowa, internetowa “beka“, ale nadzieja zawsze jest.

001