Pisaliśmy niedawno o tym, że Microsoft wypuścił aktualizację znaną bliżej jako 1511. Jest to upgrade wprowadzający poprawki funkcjonalne. Była to pierwsza taka aktualizacja. Udało Wam się ją zainstalować? Jeżeli zapomnieliście to możecie już nie mieć okazji tego zrobić. 

Jak się okazuje, nie każdy otrzyma wzmiankowaną aktualizację. Istnieje wiele powodów. Po pierwsze: jeżeli user wykonał aktualizację z innego systemu operacyjnego do Windows 10 w przeciągu ostatniego miesiąca, to wersja 1511 nie zostanie mu zaoferowana. Musi minąć wyżej wspomniany miesiąc. Microsoft nazywa to “przyczynami technicznymi“. Po drugie, jeżeli w trakcie upgrade pokazały się jakieś błędy to aktualizacja zniknęła na dobre i już więcej się w Windows Update nie pojawia (aby to rozwiązać trzeba pobrać Media Creation Tool ze strony Microsoftu i machnąć instalację ręcznie).

Co jest jeszcze ciekawsze, Microsoft zapewnia, że 1511 nie została wycofana, a jedynie usunięta z Media Creation Tool. Na oficjalnej stronie Microsoft piszą nawet, że wersja 1511 bardzo dobrze sprawuje się jako aktualizacja, jednakże ma poważną usterkę przy instalowaniu od zera. Chyba zaczynam się cieszyć, ze swojego wiszenia na serwerach Microsoft i dopchania się do upgrade na siłę. Teraz byłoby gorzej.