Lista najbardziej popularnych przeglądarek internetowych ostatnimi czasy uległa zmianie i to za sprawą pojawienia się Microsoft Edge. Nikt chyba nie przypuszczałby, że przeglądarka firmy z Redmond tak mocno i pozytywnie namiesza na rynku. Po tym, jak strasznym tworem był Internet Explorer, mało kto wierzył w sukces Microsoft. Okazuje się jednak, że firma poradziła sobie z nową przeglądarką naprawdę nieźle i Edge zyskuje coraz więcej fanów. Co ciekawe, firma wcale nie ma zamiaru się zatrzymywać i w Redmond przygotowuje się cały zestaw nowych funkcji, które będą wkrótce dostępne w Edge.

Trzeba przyznać, że Microsoft świetnie poradził sobie z przerobieniem przeglądarki Edge. Zastosowaniem silnika Chromium bardzo pozytywnie wpłynęło na funkcjonowanie tego narzędzia. Kiedyś przeglądarka Microsoft była tylko od pobierania narzędzia konkurencji. Teraz, coraz więcej osób jest fanami tego browsera. Edge jest naprawdę funkcjonalną przeglądarką pełną ciekawych rozszerzeń, pamięcią haseł i praktycznie wszystkimi funkcjami, których wymagalibyśmy od nowoczesnej aplikacji tego typu. Są momenty, że przebija narzędzia od konkurencji. Pokazuje to, że zawsze można stać się lepszym i nie wolno spoczywać na laurach.

Na stronie niejawnych testów Microsoft Edge znajduje się długa lista planowanych zmian, które niedługo trafią do narzędzia.

Trzeba przyznać, że lista jest naprawdę pokaźna. Jednakże kilka nowości, jakie pojawią się w Edge, są naprawdę godne uwagi. Co najciekawsze, nowe funkcjonalności są także bardzo przydatne i na pewno wpłyną na funkcjonowanie. Jedną z nowości, która pojawi się w Edge, już w najbliższej aktualizacji jest grupowanie otwartych kart. To funkcjonalność, która bardzo ułatwi użytkownikom działania i pracę. Może być to rozwiązanie niesamowicie praktyczne, a i sama organizacja w przeglądarce może być efektywniejsza. Co więcej, będzie można też włączyć automatyczne tłumaczenie strony wyświetlającej się w obcym języku lub zyskać kilka pikseli przestrzeni, ukrywając etykietę otwartych zakładek w trybie pionowym.

Microsoft Edge

Microsoft Edge będzie dostawać paczkę nowości stopniowo, więc nie ma konkretnej daty pojawienia się dodatków.

Z informacji na blogu deweloperskim, możemy wyczytać, że do kanałów testowych zostaną one wdrożone w najbliższych tygodniach. Funkcje mają pojawiać się w stabilnej wersji przeglądarki Edge od września 2021 do stycznia 2022 roku. Nawet jeżeli nie używacie wersji testowej przeglądarki, to już za chwile będziecie mieli paczkę nowości w wersji stabilnej Edge.

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.