Nie wiem, czy znajdzie się ktoś, kto ma tego typu myśli samobójcze, ale wierze, że to jest jednak możliwe. Dla tych, którzy kupili smartfon z Androidem, ale nie bardzo podoba im się ten system, mamy ciekawą propozycję – już niedługo będziecie mogli tam wrzucić Windows Mobile. 

Na razie informacja dotyczy telefonu na Xiaomi Mi4. Plotki zostały potwierdzone też przez sam Microsoft. Chodzi o to, że na forum MIUI można było znaleźć wypowiedź osoby powiązanej z Microsoft, która poinformowała, że zapowiada się udostępnienie Windows 10 Mobile dla większego grona testerów. Dodatkowo, co można wyczytać z tej informacji to fakt, iż Microsoft będzie pracował nad odpowiednimi wersjami dla innych telefonów. Okazuje się, że niedługo każdy, kto nie lubi Androida będzie mógł go zastąpić Windows Mobile. Idea dobra, ale nie wydaje nam się, aby w realizacji była na jakąś szeroką skalę popularna. Microsoft ma też przypuszczalną datę, bo jeżeli nie pojawią się komplikację to Windows 10 Mobile będzie można wrzucić na Xiaomi Mi4 już 26 listopada.

Ruchy Microsoft są niesamowicie ciekawe i zauważyliśmy, że już od dawna prawie “na siłę” próbują nam wpakować swój produkt. My osobiście jesteśmy tym lekko zmęczeni, ale taki marketing. Microsoft wypuścił niesamowicie dużo możliwości zamiany systemów na Windows 10. Jednakże patrząc bo nastrojach internautów to wydaje mi się, że większą popularnością cieszyłaby się Lumia z Androidem na pokładzie i miałoby to rację bytu. Najlepiej i najbardziej stabilnie na tę chwilę chyba czują się posiadacze Iphone, bo im na szczęście nikt nic nie chce zmieniać. Ciężko jest mi sobie wyobrazić Samsunga z iOSem, albo iPhone z Windows Mobile. Taka hybryda może skończyć się tragicznie w skutkach. Poza tym systemy Apple są tak przygotowane, aby świetnie współpracowały z ich sprzętem. Pamiętam zresztą jak pięknie OSX pracował na MacBook, a jak wersja Hackintosh muliła na moim laptopie. Oby na takie pomysły nie wpadli!