Mobilne systemy operacyjne Microsoftu nie cieszą się zbyt dużą popularnością użytkowników. Wynika z tego też coraz większa niechęć deweloperów do dalszego rozwijania swoich aplikacji na tę platformę. Do tego grona dołącza również AutoMapa, która porzuca wsparcie dla Windows 10 Mobile oraz Windows Phone. Jednak Ci z Was, którzy wykupili już licencję nie mają powodu do obaw.

Od 1 lipca rozpocznie się okres przejściowy porzucania mobilnej platformy Microsoftu. AutoMapa nie zniknie ze sklepu z aplikacjami, ale zablokowana zostanie możliwość kupowania oraz przedłużania licencji. Osoby, które korzystają z AutoMapy mogą spokojnie kontynuować jej używanie na urządzeniach z Windows Phone oraz Windows 10 Mobile. Mapy będą dalej aktualizowana, ale wątpię, żeby producent wypuścił w tym czasie nową wersję aplikacji.

AutoMapa zezwala na przeniesienia licencji na inne urządzenia.

Jeżeli ktoś ma taką ochotę, to producent pozwala na transfer licencji wykupionej na urządzenie z mobilnym Windowsem na Androida lub iOS’a. Jednak potrzebna będzie tutaj pomoc wsparcia technicznego, które można uzyskać mailowo pod adresem pomoc@AutoMapa.pl lub telefonicznie, pod numerami: 22 8590240 i 22 5846000. Decyzja ta została podjęta na podstawie statystyk, które pokazują znikome zainteresowanie mobilnymi platformami Microsoftu. Nie tyczy się to tylko ogólnodostępnych statystyk, ale również danych zebranych przez producenta. Co ciekawa AutoMapa może pokazać się z powrotem na nowej platformie mobilnej, nad którą pracuje Microsoft.

Zasady wsparcia dla Windows CE nie ulega zmianie. AutoMapa dalej będzie w 100% dostępna na urządzeniach PND, czyli dedykowanych nawigacjach samochodowych.

Źródło: AutoMapa

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.