O ile Microsoft Windows 10 jest według mnie najbardziej dopracowanym systemem firmy z Redmond, to okazuje się, że jest także kilka funkcji, które nie cieszą się zainteresowaniem użytkowników. Co prawda, Microsoft lubi przymuszać Swoich klientów do korzystania z nielubianych przez nich elementów (Internet Explorer, ale okazuje się, że powoli idzie po rozum do głowy i decyduje się na wyrzucanie z systemu modułów całkiem bezużytecznych.

Z tworzeniem aplikacji jest tak, że zespołowi, który pracuje nad aplikacją, może się wydawać, że jakiś moduł spodoba się klientom. Wielokrotnie rynek weryfikuje te spekulacji i okazuje się, że niektóre funkcjonalności się nie przyjmują. Powody takiego obrotu sprawy są różne. Nie jest to też na tę chwilę ważne, jakie one są. Najbardziej istotne jest to, że funkcje, które nie cieszą się zainteresowaniem, po pewnych czasie powinny znikać z systemów.

Gigant z Redmond powoli zaczyna sobie zdawać z tego sprawę i z Microsoft Windows 10 zniknie pewna aplikacja, której użytkownicy nie lubili.

Na tę chwilę zmiana pojawiła się w jednej z testowych wersji systemu. Okazało się, że z kodu zniknęła funkcja “Kontakty”. Jeżeli nie wiecie, do czego służyła ta aplikacja, to pomagała porządkować informacje o zapisanych w systemie osobach. Politykę tę firma Microsoft wprowadziła jakiś czas temu. Nie jest to, może jakiś standard. Od pewnego momenty gigant z Redmond stale wprowadza zmiany i urozmaicenia w Windowsie 10. Wszystko dlatego, że według założeń, Windows 10 ma być ostatnim systemem od Microsoft. Firma chce go już stale ulepszać i rozwijać poprzez aktualizacje. Zazwyczaj, ciekawe moduły są dodawane do systemu, ale z funkcją Kontakty będzie inaczej.

Z Microsoft Windows 10 może zniknąć aplikacja Kontakty.

Tę informację przekazał portal Windows Latest. Według nich, w najnowszej kompilacji systemu Windows 10 Technical Preview przeznaczonego dla testerów i programistów nie znajdziemy już oddzielnej aplikacji Kontakty. Firma z Redmond nie podała jeszcze oficjalnej informacji, czy ma wobec tej funkcji jakieś ciekawe plany. Brak Kontaktów z wersji testowej Windows 10 może skutkować pozbyciem się ich w wersji stabilnej. Oczywiście, musimy wziąć pod uwagę, że zapewne powodem takiego posunięcia Microsoftu jest niewielkie zainteresowanie aplikacją ze strony użytkowników.

Microsoft Windows 10, kontakty,

Jeżeli jednak używaliście Kontaktów, to pewnie zastanawiacie się, co zapisanymi tak danymi na Microsoft Windows 10.

Zdaniem Windows Latest nie powinniście się martwić o zapisane numery telefonów.  Do danych zapisanych osób powinniśmy wciąż mieć dostęp z poziomu aplikacji Poczta i Kalendarz. Pamiętajmy jednak, że będzie to możliwe po zsynchronizowaniu danych z chmurą. Jako dedykowana aplikacja, Kontakty miały pomóc w porządkowaniu zapisanych numerów telefonów czy adresów e-mail. Pojawiły się w systemie wraz z Pocztą i Kalendarzem. Teraz funkcje te zostaną tak jakby połączone, aczkolwiek samych Kontaktów nie znajdziecie już w Menu Start.

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.