Wszyscy ze sobą konkurują. Co rusz na rynku pojawiają się funkcjonalności, które są powieleniem czegoś od konkurencji, z jakimś minimalnym dodatkiem. Muszę przyznać, że jest to bardzo ciekawe zjawisko. Przeczytałem ostatnio o tym, że Facebook postanowił wkroczyć na tę ścieżkę i konkurować ze Skype.

Chodzi o to, że jakiś czas temu zaprezentowano opcje rozmów głosowych w WhatsApp. Teraz pojawiła się usługa połączeń wideo.

7oINodFEFPig2WAgaqHuDo sieci wyciekł screen pokazujący testy tej usługi na iOS. Nie wiadomo jednak jak z aplikacjami na inne systemy mobilne ani jaki jej status ich rozwoju. Nie ma także informacji o dacie premiery nowej wersji WhatsApp. Jednakże sam fakt pojawienia się rozmów głosowych w WhatsApp może zainteresować użytkowników. Może się okazać, że wprowadzenie tej opcji zabierze użytkowników usłudze należącej do Microsoft. Jestem także pewien, że jak tylko funkcjonalność ta pojawi się, to ją przetestuje. Dużo użytkowników uważa, że od kiedy Microsoft przejął Skype, to usługa ta kuleje i absolutnie się nie rozwija. Według nich WhatsApp jest o wiele bardziej płynny, charakteryzuje się niskim użyciem baterii, pamięci RAM i nie zżera tak łącza internetowego.

Ciekaw jestem Waszych opinii. Używaliście WhatsApp? Jest o wiele lepszy od Skype?