Mało kto z użytkowników lubi reklamy. Nie chodzi o to, że są. Problemem jest to, że są bardzo nachalne i ich forma uniemożliwia czytanie oraz przeglądanie stron. Firmom, które je wrzucają, chodzi o kliknięcia, więc robią wszystko, aby doprowadzić do tego, że w końcu klikniemy też w baner, choćby po to, aby go zamknąć. Nie jest to jednak uczciwe. Jeżeli jednak chcemy mieć coś, co blokuje reklamy, musimy sobie to zainstalować sami. Może się okazać, że to tylko kwestia czasu. Asus przymierza się do wprowadzenia adblockerów na swoich urządzeniach.

Powiem szczerze, że mocno się zdziwiłem tym newsem. Firmy raczej nie decydują się na takie kroki, bo mogą być one strzałem w kolano. Asus jednak podjął wojnę z reklamodawcami. Ich przeglądarka internetowa ma mieć zainstalowanego AdBlocka Plus i ma on być domyślnie uruchomiony. Prawda jest taka, że tę przeglądarkę używa zaledwie 15 milionów użytkowników. Przeliczcie to jednak na ilości kliknięć od strony reklamodawcy, to liczba robi się nieco bardziej imponująca.

pop

Nie wiadomo kiedy AdBlock trafi na telefony Asus, ale sam pomysł jest ciekawy. Znam wiele osób, które same nie potrafią sobie takiego narzędzia wgrać, a z miłą chęcią pozbyłyby się wyskakujących okienek. Czyżby Asus stał się firmą godną naśladowania i w jej ślady pójdą kolejne? Mało możliwe, ale pomarzyć zawsze można.