Windows 10 jest produktem cały czas rozwijanym.

Takie było założenie tego systemu, gdy pojawił się na rynku IT. Miała to być już ostatnia wersja systemu od Microsoft, która dostawiać ma teraz tylko duże aktualizacje. Tak się właśnie dzieje.

Co rusz, Microsoft wprowadza większe lub mniejsze zmiany.

Jedne są ku uciesze użytkowników, a inne potrafią doszczętnie wywalić system. Co coż, tak to bywa na produkcji. Wie o tym każdy, kto w development przepracował kawałek czasu. Cieszy jednak to, że upgrade’y w Windows 10 pojawiają się dość często i większość z nich wprowadza naprawdę fajne i przemyślane zmiany.

Już niedługo na ekranach systemu Windows 10 powitamy Fall Creators — czyli kolejną, wielką aktualizację systemu Windows.

Według ekspertów zaczyna zapowiadać się o wiele lepiej od poprzedniczki. Osobiście, nie jestem fanem systemów z rodzinki Microsoft, ale zawsze śledzę wszystkie związane z systemami Windows nowości. Tym razem, tematem numer jeden są powiadomienia interaktywne. Okazuje się, z taka funkcjonalność pojawi się w Windows 10 i tu już jesienią.

Oznacza to, że na zapowiadane bardziej lub mniej oficjalnymi kanałami zmiany nie trzeba będzie aż tak długo czekać.

Paczuszka, ze świeżymi nowościami, właśnie jest w fazie testów. Kto używa systemów z rodziny Redmond, od początku zdaje sobie sprawę z tego, że Microsoft od samego początku istnienia Windows 10 stara się uczynić Centrum Akcji i same powiadomienia jak najwygodniejszymi i oferującymi jak największe możliwości. Tak przynajmniej jest to kreowane. Teraz, firma obiecuje rozszerzenie tych funkcjonalności. Oczywiście, nic nie jest jeszcze oficjalne. Chodzi przede wszystkim o przypomnienia ustawiane za pomocą Cortany, które w tej chwili za pomocą przycisku odznaczymy jako wykonane lub uśpione. Podobno, będzie możliwa także edycja szczegółowa takiego przypomnienia właśnie z poziomu powiadomienia. Niestety, developerze będą mogli rozpocząć prace nad nimi wdrożeniem, dopiero w momencie udostępnienia SDK z Windows 10 Fall Creators Update. My będziemy mogli pobawić się tymi zmianami, dopiero gdy nowy rodzaj powiadomień trafi do użytkowników wraz z jedną z wersji testowych Windows 10. Musimy zatem jeszcze poczekać.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.