Developerzy przeglądarki internetowej Opera właśnie udostępnili  wczesną wersję rozwojową kolejnej edycji swojej przeglądarki.

Pamiętajmy, że Opera jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na rynku, także każde nowości w niej wprowadzone są jak najbardziej pożądane.

Chodzi o Opera Reborn.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby twórcy dostarczyli kolejny zestaw łatek. Tak już przecież bywało. Okazuje się jednak, że Opera Reborn, jak sama nazwa wskazuje, to nie tylko poprawki, ale zupełnie odnowiona aplikacja.

Cała powłoka aplikacja została napisana od samego początku.

Nie jest to klon poprzedniczki. Nie wiem, czy to dobrze, czy nie. Użytkownicy sami ocenią, czy są zadowoleni. Silnik został jednak ten sam. Tego developerzy nie zmienili. Żeby jednak nie okazało się, że Opera Reborn to tylko kosmetyka. Tak nie jest. Przeglądarka ma w sobie zestaw całkowicie nowych funkcjonalności. Wygląd jest tylko tym, co pierwsze rzuca się w oczy każdemu userowi. Dostępne są dwa motywy interfejsu: jasny i ciemny. Oba wyglądają naprawdę elegancko i zachęcająco, ale sam jestem zwolennikiem ciemnych kolorów. Oczywiście, funkcji jest trochę, ale to, co zaciekawiło mnie najbardziej, to wbudowany Messenger. Aplikacja wysuwa się nawet z paska. Nikt nie powinien narzekać, bo i tak większość ludzi od jakiegoś czasu korzysta tylko z niego.

Opera Reborn może pochwalić się stabilnymi fundamentami.

Blink i Chromium zapewniają zgodność z każdą witryną internetową. Najfajniejsze jest jednak to, że Opera znów zaczyna kroczyć ścieżką lidera rynku. A przynajmniej tak to zaczyna wyglądać. Reborn jest naprawdę ciekawie zapowiadającym się produktem. Muszę tej przeglądarki dłużej poużywać, by ocenić. Na pierwszy rzut oka wygląda to bardzo elegancko, ale miałem jeszcze za mało czasu, aby zagłębić się w jej funkcjonalności. Zostało jeszcze dużo do przejrzenia. To, co udało mi się przetestować do tej pory, zrobiło na mnie wrażenie i myślę, że może być z tego naprawdę fajny produkt. Zwłaszcza że Opera wypuściła wersje na różne platformy. Możemy pobrać binarki dla Windows, OS X i Linux.

Źródło: Opera

[vlikebox]

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.