Tak to już jest z naszym kochanym Windowsem i pięknym jego wsparciem, gdzie za każdą poprawką przychodzi jedna łatka i dwie kolejne dziury.

Aktualizacja KB3201845 wprowadza szereg zmian na naszym komputerze. Między innymi przy uruchomieniu czarny ekran oraz kręcące się białe kółko w nieskończoność.

Jest to dość poważny błąd aktualizacji i niestety, dla posiadaczy tego systemu.

Ważne jest teraz wyłączenie automatycznej aktualizacji na pewien czas i przełączenie się na akceptowanie tylko przez użytkownika. Poprawka KB3201845 wchodzi w skład automatycznie aktualizującej paczki. Z informacji zawartych w internecie i na forach oficjalnych, wynika z tego, że nawet jeśli uda nam się przeżyć aktualizację bez szwanku, wciąż jesteśmy narażeni na całkowite odcięcie pewnych funkcji systemu tak jak Wi-Fi czy samo odtwarzanie aplikacji pełniących usługę dostępu do internetu jak przeglądarki Chrome, a nawet kochane przez wszystkich Edge. Warto także wspomnieć, że nie jest to też pierwsza aktualizacja, jaką przygotował nam Microsoft. Powodująca tak liczne zmiany i obniżenie przydatności systemu. Łatka wypuszczona w październiku spowodowała podobne spustoszenia na systemach użytkowników. Na szczęście, została ona naprawiona już parę dni po wypuszczeniu. Tak więc i teraz mamy nadzieję na szybki force-update ze strony supportu i przywróceniu wersji do statusu stabilnej.

[vlikebox]

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.