Patrząc za okno i na termometry przy szybie dochodzę do wniosku, że pogoda nie sprzyja długim spacerom.

Patrząc na swój oblodzony samochód rano, doszedłem do wniosku, że nie sprzyja chyba nawet krótkim. Może to sprawiło, że Pokemon Go ma coraz mniej użytkowników. Może to być też zmęczenie materiału. W drugiej generacji Pokemonów pojawią się dwa nowe typy stworków – Dark (Mroczne) oraz Steel (Stalowe). Zostaną wprowadzone jako zbalansowanie wobec zbyt potężnych Pokemonów Psychicznych i słabo używanych Pokemonów Walczących. Pokemonem typu Dark jest między innymi nowa ewolucja Eevee, czyli Umbreon. Z kolei Pokemonem typu Steel jest ewolucja Onixa nazwana Steelix. To oczywiście nie jedyne stworki mroczne i stalowe.

Sam nie zaglądam go gry już tak często, no bo i po co.

W grze jednak jest coraz więcej ciekawych zmian, które mogą was zaskoczyć. Większość fanów tytułu oczywiście wyczekuje wprowadzenia do gry Pokemon Go II generacji. Spekulacji na temat tej aktualizacje jest naprawdę bardzo dużo, a portale przekazują nam z dnia na dzień kolejne newsy. Okazuje się jednak, że II generacja zostaje już powoli wprowadzona. Wszyscy przypuszczali, że zmiany przyjdą na raz, a okazuje się jednak, że Niantic ma inną politykę. Na tę chwilę do gry dołączyć ma Pichu i Togepi. Są to chyba dwa najsłodsze Pokemon w całej II generacji (przynajmniej według mnie) i dlatego ich pojawienie się w pierwszej kolejności bardzo mnie cieszy. Dobrze wiemy, że pojawienie się Pichu oznacza, że Niantic jednak zastosuje planowaną funkcjonalność związaną z wprowadzenie do gry “baby Pokemon” i parowania stworków. Na tę chwilę wiadomo, że Togepi i Pichu mog ą wykluć się z jajek. Nie jesteśmy ich w stanie złapać na dziko. Wprowadzono także możliwość wykluwania się innych Pokemon, które pierwotnie zostały odkryte w regionie Johto w grach Pokemon Gold oraz Pokemon Silver.

Według doniesień, są to pierwsze z wielu pokemonów, które trafią do Pokemon GO w ciągu kilku kolejnych miesięcy.

Osobiście, jeszcze nie wyklułem żadnego jajka ze wzmiankowaną serią, ale nie mogę się doczekać, kiedy mi się to uda i będę mógł podzielić się z Wami zrzutami ekranu.

Pokemon GO druga generacja

Druga generacja miała wprowadzić formy dziecięce.

Na razie wiadomo o pojawieniu się Pichu w grze. Możliwe, że tych form pojawi się więcej, bo mamy ich dużo w pakiecie:

 • Cleefa – wcześniejsza forma Clefairy,
 • Igglybuff – wcześniejsza forma Jigglypuffa,
 • Tyrogue – wcześniejsza forma Hitmonlee, Hitmonchana i Hitmontopa (nowy Pokemon),
 • Smoochum – wcześniejsza forma Jynxa,
 • Elekid – wcześniejsza forma Electabuzza,
 • Magby – wcześniejsza forma Magmara,
 • Togepi (nowy Pokemon) – wcześniejsza forma Togetica (nowy Pokemon).

[vlikebox]

Specjalnie dla was sprawdziłem także, jak wygląda sprawa ze startowymi Pokemonami w grze. Oczywiście założyłem sobie nowe konto, aby zacząć grę od początku. Założenia są takie, że na początku można wybrać będzie dodatkowo Chikoritę, Cyndaquilla lub Totodile’a. Niestety, ta aktualizacja nie wprowadziła tej możliwości. Obstawiam, że nowe stworki startowe powinny pojawić się już niedługo.

Pokemon GO druga generacja Totodile

Wiadomo było, że druga generacja Pokemon Go to tylko kwestia czasu.

Sam jednak nie wierzyłem, że wprowadzą ją tak szybko. Byłem przekonany, że pojawi się w przyszłym roku — hurtowo — wszystko na raz. Wprowadzanie po kilka Pokemon to jednak lepsze rozwiązanie, bo ludzie będą mogli się przyzwyczaić. Dodatkowo daje im się co chwilę to nową marchewkę, a nie wszystko na raz. Druga generacja wprowadzi do gry aż sto nowych Pokemonów. Nie wiadomo, jaka liczba z tego jest już w grze. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie są tak nowe. Wiele z nich to nowe ewolucje znanych już stworków i tak, jak wspominałem już, pojawiają się też dziecięce formy niektórych Pokemonów. Możliwe, że to właśnie te Pokemon zostały wprowadzone. Byłoby to bardzo naturalne posunięcie. Ciekaw jestem, czy wprowadzono już nową ewolucję Eevve, czyli Espeona oraz Umbreona. Miałem kilka Eeevee rano, ale po ewolucji, które wykonałem, żaden z nich nie stał się nową generacją. Albo ewolucji jeszcze nie wprowadzono, albo miałem po prostu pecha. Ewolucje to jednak nie tylko nasz kochany Eeevee. Dodatkowe stopnie ewolucji mogą otrzymać też inne Pokemony:

 • Gloom, który może ewoluować w Bellossoma,
 • Poliwhirl, który może ewoluować w Politoeda,
 • Onix, który może ewoluować w Steelixa,
 • Chansey, który może ewoluować w Blissey,
 • Scyther, który może ewoluować w Scizora,
 • Porygon, który może ewoluować w Porygon2,
 • Slowpoke, który może ewoluować w SlowKinga,
 • Golbat, który może ewoluować w Crobata,
 • Seadra, który może ewoluować w Kingdra.

Pokemon GO druga generacja Eevee

Okazuje się, że Niantic przygotował także inną niespodziankę na nową aktualizacje.

Ta jest mniej spektakularna i bardziej traktuje ją jako gadżet, ale dostarcza wiele radości. Do gry wprowadzono specjalną, limitowaną edycje Pikachu. Jest to wersja świąteczna najbardziej popularnego stworka. Pikachu świąteczny ma na sobie słodką czapkę świętego Mikołaja. Pikachu Mikołaja złapać będzie można do 29 grudnia 2016, do godziny 10:00 czasu PST. Wiadomo też, że Pikachu noszą świąteczną czapkę z okazji świąt! Możecie zatem użyć trybu AR w Pokemon GO, kiedy spotkacie je w terenie, by uwiecznić na zdjęciu oraz podzielić się tym z nami, używając hashtagu #HolidayPikachu. Kiedy dziś rano odpaliłem grę po długiem okresie jej nie ruszania, okazało się, że trafiłem na jednego takiego szkraba, także mój świąteczny Pikachu już zasilił mój plecak. Aktualizacja, która pozwala na złapanie świątecznego Pikachu odbyła się po stronie serwera, dlatego każdy z was może już złapać takiego stworka. Ekran ładowania gry uległ także zmianie. Na tę chwilę jest bardziej świąteczny.

[vlikebox]

Jajka są świetnym zabiegiem zastosowanym przez Niantic i jestem, pod wrażeniem ich pomysłu.

Może się bowiem okazać, że aby wykluć szybko jajka, w poszukiwaniu II generacji, ludzie masowo zaczną kupować inkubatory. Jest to oczywiście duży zysk dla firmy, bo jak na razie nie wiadomo, czy jajka z nimi różnią się jakoś od dotychczas obecnych w grze i każdy jest ciekawy. Nie ujawniono też, jakie Pokemon wprowadzono poza Pichu i Togepi. Obstawiam, że będą to Chickorita, Cyndaquil i Totodile. Nie jest to jednak nic pewnego. Nikt bowiem nie potwierdził oficjalnej listy nowych stworków i pewnie nie dowiemy się tego, póki ktoś ich nie wykluje.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.