Microsoft lubi chyba drażnić swoich użytkowników. Szczególnie jeżeli chodzi o niedociągnięcia, z jakimi wypuszczają systemy na rynek. To, co wkurza to także brak aplikacji w Sklepie Windows, albo przestarzałe wersje niektórych apek. W końcu Microsoft postanowił coś z tym zrobić.

Microsoft niedawno oficjalnie zaprezentował aplikacje Facebook, Instagram i Messenger w wersjach dedykowanych dla systemu Windows 10. Programy te zamieszczone w Sklepie Windows do tej pory nie były pierwszej świeżości. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że były w bardzo kiepskim stanie. Aplikacji zarządzające mediami społecznościowymi to na przykład archiwalne wersje pisane na Windows Phone. Osobiście, jak miałem w tego korzystać, to dostawałem rozstroju żołądka. A niestety byłem do tego zmuszony, ponieważ mój iPhone długo przebywał w serwisie.

Było tak przynajmniej do niedawna. Microsoft zadbał o swoich użytkowników i wypuścił nowe wersji Facebooka, Instagrama i Messengera, specjalnie dedykowane dla Windows 10.

Pojawiły się niedawno w Sklepie Windows. Nie wszyscy jeszcze mają do nich dostęp na tę chwilę. Mnie się udało, dzięki dostępom developerskim. Oficjalną drogą na początek pojawią się wersje na komputery PC i tablety. Dla reszty rodzajów urządzeń mają być widoczne ciut później. Oczywiście są one oparte o nowe API z Windows 10, które nie jest aż takie paskudne, jak ludzie piszą. Idzie się przyzwyczaić. Moim zdaniem jest to najładniejsze API, od kiedy Windows wypuścił pierwszy system operacyjny.

 facebook-dla-windows-10-2