Netflix szuka nowych sposób na przytrzymanie przy sobie użytkowników. W Indiach firma testuje nowe plany taryfowe, które w dłuższej perspektywie pozwalają na dość duże oszczędności. 12-miesięczny plan przewiduje aż 50% rabat w stosunku do standardowych comiesięcznych opłat.

Indie są dla Netflixa niczym “poligon doświadczalny” jeśli chodzi o nowe plany taryfowe. Wcześniej w tym roku pojawiła się tam interesująca oferta pozwalająca na odtwarzanie materiałów wideo tylko na urządzeniach mobilnych. Oczywiście tego typu ograniczenie wiąże się z tańszą usługą. Jak na razie Netflix nie zdecydował się na uruchomienie podobnej usługi w innych krajach. Być może firma uznała, że w innych krajach użytkownicy i tak wolą korzystać ze streamingu wideo na telewizorach i komputerach. Jednak tym razem Netflix odważył się na testy planów taryfowych, które mogą spotkać się z dość dużym zainteresowaniem pośród użytkowników z całego świata.

Tańszy Netflix wiąże się z opłatą z góry za kilka miesięcy

Użytkownicy usług streamingowych przyzwyczaili się już do tego, że płacą za nie comiesięczne abonamenty, a kiedy im się dana usługa znudzi, to z niej rezygnują. Oczywiście niektórzy decydują się na wznowienie abonamentu. Jednak właściciele takich platform obawiają się efektu “odpływania użytkowników” do konkurencji. Dlatego właśnie Netflix sprawdza jak dużym zainteresowaniem cieszyłyby się taryfy z opłatą z góry na:

  • 3 miesiące – 20% taniej,
  • 6 miesięcy – 30% taniej,
  • 12 miesięcy – 50% taniej.

Aktualnie nie wiadomo czy Netflix zdecyduje się na wprowadzenia powyższego cennika dla wszystkich użytkowników w Indiach. Nie mówiąc już o rozpowszechnieniu tych taryf na inne kraje.

Źródło: BGR India

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.