Netflix rozpoczął ostatnio testy nowej funkcjonalności, z której obecnie mogą korzystać tylko niektórzy użytkownicy aplikacji mobilnej na Androida. W przeciwieństwie do większości planowanych zmian, mamy tutaj do czynienia z dość kontrowersyjną opcją. Popularny serwis VOD sprawdza właśnie reakcję użytkowników na… losowe odtwarzanie odcinków seriali.

Niektórzy użytkownicy niezbyt sobie chwalą nowe funkcjonalności. Często bywa również tak, że są one niedopracowane. Dlatego giganci pokroju Google i Netflixa wypuszczają “po cichu” aktualizacje, które są dostępne jedynie dla ograniczonej liczby osób. W ten sposób firma chroni się przed ewentualną krytyką, która mogłaby przełożyć się na utratę subskrybentów. Dodatkowo Netflix pozwala zdecydować użytkownikom czy chcą uczestniczyć w testach beta, czy też nie. Dlatego najprawdopodobniej nie zauważyliście nowej funkcji. Na czym ona polega? Netflix zachęca użytkowników do oglądania losowych odcinków wybranych seriali.

Netflix losowe odcinki

Czy Netflix wprowadzi losowe odtwarzanie odcinków dla wszystkich użytkowników?

Aktualnie nowa funkcja dostępna jest w dwóch miejscach aplikacji mobilnej: w oknie głównym oraz w menu odtwarzacza. Osobiście cieszę się, że nie mam dostępu do takich “udogodnień”. Nie mogę sobie wyobrazić oglądania ulubionego serialu w losowej kolejności. Funkcja ta nie ma najmniejszego zastosowania w przypadku produkcji z odcinkami tworzącymi spójną linię fabularną. Dlatego też przypadkowe włączenie losowego odcinka grozi… spojlerem.

Netflix losowe odcinki

Pomimo tego, że nie podoba mi się nowa funkcjonalność, to znam kilka produkcji, które można by oglądać w losowy sposób. Dobrym przykładem jest tutaj dokument przyrodniczy “Nasza planeta”. Jeśli chcecie zafundować sobie trochę mocniejszy seans, to możecie sięgnąć po losowy odcinek “Czarnego lustra”. A na rozluźnienie można włączyć dowolny odcinek dobrze znanego sitcomu (np. “Przyjaciele” albo “Różowe lata 70”). Jednak nikomu nie polecam żonglowania odcinkami produkcji pokroju “Stranger Things”, “House of Cards” czy też “Riverdale”.

Źródło: Android Police

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.