Pokemon to jeden z najbardziej rozpoznawalnych tytułów na świecie, na najnowsza seria to Pokemon Journeys. Ciągłe nowości z wzbudzają emocje fanów i nie tylko. Mamy gry na konsole, anime, zabawki, karcianki i inne gadżety związane z uroczymi stworkami. Urok i wciągająca fabuła napędza cały ekosystem. Nic więc dziwnego, że Pokemony przeżywają renesans i coraz częściej pojawiają się na różnych stacjach telewizyjnym i w serwisach VOD. Wiele serii możemy obejrzeć na platformie Netflix. Jakiś czas temu w sieci pojawiła się informacja, jakoby 12 czerwca tego roku do wyżej wymienionej platformy miał zawitać 23 sezon tego anime.

“Journeys”, bo taki tytuł ma najnowszy sezon Pokemonów to anime osadzone w regionie Galar, znanym już bardzo dobrze graczom bardzo popularnego tytułu na konsolę Nintendo Switch, czyli Pokemon: Sword & Shield. Kraina ta wzorowana jest trochę na naszą Szkocję. Premiera tego sezonu miała miejsce w listopadzie 2019 roku. Odbyła się ona jednak w Japonii. Pokemony Journeys można co prawda obejrzeć w sieci, ale nie w polskiej wersji językowej. Poszła jednak plotka, jakby seria miała pojawić się na platformie Netflix.

Kilka portali internetowych w naszym kraju pisało, jakoby Pokemon Journeys miało pojawić się w polskim Netflixie.

Oczywiście, kiedy zobaczyłem tę informację, bardzo się ucieszyłem. Coś mnie jednak tknęło, aby nie pisać o tym newsa na blogu. Tłumaczyłem się lenistwem, zawsze gdzieś coś było ważniejszego. Okazuje się, że chyba coś mnie chroniło przed wprowadzeniem Was, naszych czytelników w błąd. Według polskich portali technologicznych Pokemon: Journeys miało pojawić się na naszym rodzimym Netlifxie 12 czerwca tego roku. Od rana przeglądałem platformę i czekałem. W międzyczasie połączyłem się VPN za ocean i okazało się, że w USA serię można już obejrzeć. Dało mi to trochę do myślenia, ale jeszcze postanowiłem poczekać. Kiedy około godziny 22 serii dalej nie było, postanowiłem zasięgnąć informacji u źródła — napisałem do samych zainteresowanych, czyli do Netflix.

pokemon journeys, netflix, fake news,

Połączyłem się na chat do konsultanta platformy Netlix i zapytałem o premierę Pokemon Journeys w naszym kraju.

Niestety, konsultant tegoż VOD nie miał dla mnie dobrych wiadomości. Okazało się, że Netflix wcale nie planował wypuszczenia Pokemonów Journey na Polskę. Według konsultanta mógł to być fake news. Ktoś przepisał listę premier dla Netflix z błędem, a inne portale ten bug powieliły bez sprawdzenia. Tak właśnie w jednej chwili głupia pomyłka urasta do rangi prawdy. Smutne jest, że w sieci trzeba już sprawdzać i filtrować dosłownie wszystko, nawet informacje z portali, którym wydaje się, że można zaufać. No cóż, mylić może się każdy. Nie popełnia błędów, tylko ten, co nic nie robi. Niestety, na wzmiankowaną serię możemy się tak szybko nie doczekać. Nie pojawił się przecież jeszcze ostatni sezon, w którym Ash wygrywa Ligę Aloli. Najprawdopodobniej, serwis Netlfix Polska zakończy najpierw tę serię, a później udostępni nam Journeys.

pokemon journeys, netflix, fake news,

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.