Jedną z opcji, którą lubię najbardziej w serwisie Netlifx, jest lista “kontynuuj oglądanie”. Mimo że jest taka lapidarna i wręcz konieczna, to bardzo cieszę się z faktu, że istnieje. O dziwo, są w sieci serwisy streamingowe, które takiego repozytorium nie posiadają. Chęć korzystania z tego katalogu wydaje się wręcz naturalna. Nie każdy pamięta, na jakim odcinku skończył, albo w którym momencie przerwał film, a przewijanie do danego momentu jest nie tyle trudne, ile mozolne i uciążliwe.

Nikt nie zaprzeczy, że opcja umożliwiająca kontynuowanie obejrzanych tytułów jest potrzebna i bardzo pomocna. Sam z niej często korzystam i bardzo sobie chwalę. Jest jednak pewien aspekt, który działał mi na nerwy. Była nim niemożliwość czyszczenia listy, która zawierała wpisy umożliwiające kontynuowanie oglądania. Ja wiadomo, człowiek jest zmienny. Czasami zaczyna oglądać pewnie materiały, ale nie zawsze musi je kończyć.

“Kontynuuj oglądanie”, które da się wyczyścić to funkcja, na którą długo czekaliśmy.

Wiele lat funkcjonalność ta cieszyła, ale i irytowała klientów Netflixa. Szczególnie dawała się we znaki, gdy tylko zajrzeliśmy z ciekawości na jakiś tytuł. Mnie długo widniało na liście “Too Hot to Handle”. Nie, żebym był fanem tego reality show, ale… po katalogu Netflixa tak to wyglądało. Zajrzałem z ciekawości, co to za nowinka, a później musiałem się z tej wklejki tłumaczyć znajomym, którzy odpalali u mnie telewizor. Nie jest to fajnie, gdyż taki tytuł może nas prześladować nawet latami! O ile usuwanie z tego spisu było możliwe, to nie należało do trywialnych. Okazuje się, że na dziś, serwis Netflix wreszcie dorósł do tego, aby usprawnić swoją aplikację i ułatwić czyszczenie tego katalogu.

Usuwanie z listy “kontynuuj oglądanie” ogarniemy teraz z poziomu aplikacji mobilnej.

To znaczy, że opcja będzie dostępna na smartfonach i tabletach. Najświeższa aktualizacja pozwoli oczyścić listę wprost z widoku strony głównej. Wszystko, co trzeba będzie zrobić, to wybrać rozwijane menu ukryte pod ikonką trzech kropek, a następnie wskazać opcję „usuń z rzędu”. Co więcej, nie będzie tym razem “równych” i “równiejszych”. Opcja łatwego usuwania treści z listy “kontynuowania” na Netflix trafia już do wszystkich. Jeżeli zrobiliście upgrade, to w najnowszej wersji aplikacji powinna się u was pojawić.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.