Netflix bardzo często implementuje funkcje znane z innych usług. Całkiem możliwe, że za jakiś czas w aplikacji możliwej pojawi się możliwość zmiany prędkości odtwarzania materiałów wideo od 0,5x do 1,5x. Dzięki temu możecie spowolnić lub przyspieszyć oglądanie ulubionego filmu bądź serialu. Niektórzy użytkownicy aplikacji na Androida już testują nową funkcjonalność.

Nowe funkcjonalności można wprowadzać na różne sposoby. Większość deweloperów robi to za pomocą zamkniętych lub też otwartych testów beta. Ich celem jest nie tylko znalezienie błędów przed finalnym wdrożeniem nowych rozwiązań, ale również zebranie opinii o ich przydatności. Z kolei Netflix zdecydował się na trochę inny sposób oceniania nowych funkcjonalności. Chodzi tutaj o model wypuszczania testowych opcji do ograniczonej liczby użytkowników korzystających z produkcyjnej wersji aplikacji. Oczywiście testy nie są wymuszane. Udział w nich jest dobrowolny, a wybór użytkowników ograniczony jest do osób, które dołączyły do kanału testów beta aplikacji mobilnej dla systemu Android.

Zmiana prędkości odtwarzania w Netflix’ie może być przydatna

Serwis Android Police doniósł, że w sieci pojawiły się doniesienia użytkowników Netflixa, którzy dostrzegli funkcje zmiany prędkości odtwarzania. Przy czym nie jest ona widoczna u wszystkich testerów wersji beta aplikacji. Dlatego najprawdopodobniej Netflix aktywuje tę funkcję od strony serwera.

Netflix prędkość odtwarzania

Aktualnie Netflix eksperymentuje ze zmiennym tempem odtwarzania materiałów od 0,5x do 1,5x. Zmiana ta dotyczy zarówno obrazu, dźwięku, jak i napisów. Oznacza to, że ulubione sceny możecie obejrzeć w nawet dwukrotnym spowolnieniu. Powinno spodobać się to osobom lubiącym szczegółowo analizować sceny w filmach i serialach. Dość ciekawe jest również oglądanie w spowolnieniu dynamicznych scen walki. Z kolei niewielkie przyspieszenie oglądanego serialu nie powinno psuć przekazu, a potrafi znacząco skrócić czas potrzebny na seans.

Jeżeli chcecie na własnej skórze sprawdzić, jak wygląda oglądanie spowolnionych lub przyspieszonych nagrań, to możecie testowo uruchomić kilka zwiastunów na YouTube. Osobiście uważam, że zmiana tempa odtwarzania o 25% jest mało zauważalna. Może być ona wybierana przez wielu użytkowników, którzy nie mają wystarczająco czasu na oglądanie wszystkich seriali.

Źródło: Android Police

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.