Podczas okresu przedświątecznego w sieci możemy napotkać wiele promocji. Nikogo nie dziwią obniżki na poziomie 10% – 15%, które są normalne w tym czasie. Dlatego też mężczyzna z Arizony w Stanach Zjednoczonych dość ochoczo podszedł do oferty, którą znalazł w serwisie OfferUp. Był to iPhone X za 880 dolarów w oryginalnym, zafoliowanym opakowaniu. Zgadzały się nawet numery seryjnie. Niestety w środku znajdowała się dość dobrze wyglądająca replika, która okazała się smartfonem z Androidem.

Nowy iPhone X jest na świątecznej liście zakupów wielu osób. Jednak każdy z nas wie, że w sieci znajduje się wiele podróbek znanych smartfonów. W takim przypadku głównym czynnikiem alarmującym nasz „pajęczy zmysł” jest podejrzanie niska cena. Jednak 880 dolarów za iPhone X, który w oficjalnej dystrybucji kosztuje w Stanach Zjednoczonych około tysiąca dolarów, nie wzbudziło zbyt dużych podejrzeń. Jednak pomimo tego bohater całej historii dokładnie sprawdził sprzedawcę oraz zdecydował się na odbiór osobisty, żeby nie dać się oszukać.

Podrobiony iPhone X znajdował się w pudełku z numerem seryjnym potwierdzonym przez Apple.

Oszust z OfferUp zadał sobie wiele trudu, żeby sprzedać idealną replikę iPhone X. Sprzedawca na swoim koncie ma 27 udanych transakcji, za które otrzymał same pozytywne opinie. Jesse Arnold dokładnie przyjrzał się zafoliowanemu pudełku, a od Apple uzyskał potwierdzenie prawdziwości numeru seryjnego oraz identyfikatora IMEI. Za towar zapłacił gotówką. Jednak później miał problem z aktywacją smartfona. Zainstalowane oprogramowanie do złudzenia przypomina nowego iOS. Jednak w menu urządzenia można znaleźć zupełnie inny procesor oraz opcję Wireless update. Właśnie to znalezisko uświadomiło mieszkańca Arizony, że został oszukany. Serwis OfferUp zablokował już konto oszusta. Apple zostało poinformowane o sprawie, jednak nic nie mogło z tym zrobić. Jesse Arnold dowiedział się od policji, że może pozwać sprzedawcę, który go oszukał.

Źródło: ABC

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.