Dzisiaj odbył się pierwszy dzień konferencji Snapdragon Tech Summit. Podczas niej Qualcomm prezentuje swoje najnowsze osiągnięcia oraz prezentuje produkty, które pojawią się w sklepach w przyszłym roku. Dokładniej chodzi tutaj o prezentacje nowych chipsetów oraz produktów z nich korzystających. Oczywiście wszyscy czekają na prezentację nowego układu, który będzie napędzać wszystkie przyszłoroczne flagowce. Jest nim oczywiście Snapdragon 845.

Qualcomm jeszcze nie podzielił się szczegółami technicznymi na temat swojego nowego procesora. Jednak Alex Katouzian, szef działu mobilnego Qualcomma, nie tylko pokazał (dosłownie) nowego SoC, ale również opowiedział ile czasu zajęło opracowanie nowego chipsetu oraz jak to pokrótce wyglądało. Snapdragon 845 był opracowywany przez 3 lata. Przez ten czas Qualcomm nie tylko zajmował się projektowaniem, testowaniem oraz produckją nowej platformy mobilnej. Istotnym aspektem powstawania nowej platformy dla urządzeń mobilnych jest ciągłe pozostawanie w kontakcie z producentami tworzących cały ekosystem. Dzięki temu Qualcomm ma pewność, że Snapdragon 845 sprawdzi się w praktyce.

Samsung oraz Xiaomi również aktywnie uczestniczyli w powstawaniu Snapdragona 845.

Samsung produkuje swojego własnego SoC, który jest bezpośrednią konkurencją dla chipsetu Qualcomma. Jednak nie przeszkadza to obu firmom we współpracy. Samsung tak naprawdę zajmuje się wytwarzaniem chipsetów Qualcomma. Natomiast Xiaomi potwierdziło, że w ich przyszłorocznym flagowcu znajdzie się Snapdragon 845. Nie jest również żadną tajemnicą, że znany chiński producent smartfonów polega aktualnie całkowicie na chipsetach Qualcomma. Poniżej możecie obejrzeć dwugodzinne nagranie z pierwszego dnia prezentacji. Szczegóły na temat specyfikacji Snapdragona 845 poznamy jutro. Ciekawie zapowiadają się również laptopy Always Connected PC, czyli komputery z Windowsem 10 i procesorem ARM.

Źródło: Qualcomm

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.