Od jakiegoś czasu nie jedno z nas myśli o tym, aby pozbyć się Androida ze swojego telefonu. Muszę przyznać, że u nas też pojawiają się takie głosy. Jest firma, która wykorzystuje gorsze chwile Google w bardzo fajny sposób. Namawia ona na przejście na ich system w niekonwencjonalny sposób. Jak dokładnie? Sami przeczytajcie.

Nikt inny tylko nasz ulubieniec Microsoft pracuje nad ciekawym obrazem. Jest to instalacja systemu Windows 10 na smartfony, którą odpalić można z poziomu Androida. Ma to ułatwić wymianę systemu w telefonie i zachęcić użytkowników do systemu Windows 10. Co jest w tym wszystkim najciekawsze – Microsoft chce to zrobić przy współpracy z producentami sprzętu. Pierwszym chętnym okazuje się chińska firma Xiaomi.

androidlwp

O co tak naprawdę chodzi Microsoft, bo przecież ten ruch na pewno nie sprawi, że userzy Androida szturmowo rzucą się na zmianę systemu. To tak nie działa. Microsoftowi chodzi o krok wizerunkowy. Na to pokazać producentom smartfonów, że przesiadka na Windows 10 nie wymaga dużego nakładu ani finansowego, ani czasowego, ani nawet instalacyjnego. Nie trzeba flashować ROM, nie trzeba się męczyć. Wystarczy jeden obraz. Trzeba przyznać, że gigant z Redmont świetnie to sobie obmyślił i jesteśmy z niego dumni. Może nie będziemy tymi, co się na taki krok zdecydują, ale mechanizm działania jest niesamowicie ciekawy i nam się podoba. Oby tak dalej!

windows_phone_10_preview