Ostatnio pisałem o ostatniej Lumii w epoce Microsoft. Już wiemy, że Lumia 650, to ostatnia z serii. Zastanawiające jest skąd taki krok Microsoftu. Można przypuszczać, że gigant szykuje się na coś zupełnie nowego i to wcale nie tylko na nową linię smartfonów, ale nową linię z nowym systemem operacyjnym.

Trzeba przyznać, że telefonom Microsoft bardzo szkodzi Windows. I to nie tylko wizerunkowo. Pozbycie się Lumii może świadczyć o obraniu zupełnie innej drogi na rynku smartfonów. Czy Microsoft przygotowuje swój własny telefon z Androidem? Jest to możliwe. W sieci mówi się o tym już od dawna. Na razie ciężko mówić o tym, aby Microsoft królował na rynku mobilnym tak, jak na rynku desktopowym. Prawda jest też taka, że mobilna wersja Windows nie dosięga wersji desktopowej nawet do pięt. Dodatkowo, na rzecz “nowego” systemu przemawia fakt, iż Microsoft ma już niemal wszystko, by na rynku zagościł sprzęt z platformą opartą o Androida. Skłania się ku temu też informacja o tym, że Microsoft umieścił w Sklepie Google Play wersję pakietu Office do pobrania. Kolejnym punktem jest kupienie SwiftKey. Wszystko to składa się na całkiem ładny obrazek. Nowy smartfon, na Androidzie z własną klawiaturą lubianą przez użytkowników.

hub.key

Kupienie SwiftKey i wrzucenie Office w Sklep Play to odważny krok w stronę Androida. Ciekawi mnie, jak zaowocuje to poważniejszymi działaniami. Czy Microsoft tylko sprawdza grunt, czy powoli stara się stawiać na nim nieśmiałe, choć stabilne kroki. Czas pokaże. Osobiście, z miłą chęcią zobaczyłbym smartfon Microsoft z Antkiem na pokładzie. To może być bardzo ciekawa hybryda.