Od kiedy portale społecznościowe są częścią nie tylko komputerów osobistych, ale też urządzeń mobilnych bardzo popularne stało się robienie zdjęć typu selfie. Są to autoportrety robione zazwyczaj z trzymanego w ręku aparatu w telefonie. Zdjęcie to przedstawiać powinno fotografa albo jego odbicie w lustrze. Rozwój fotograficznych autoportretów związany jest z powstaniem przenośnego aparatu. Na dziś smartfony mają specjalne aplikacje do robienia coraz to lepszych selfie, ulepszania ich i umieszczania. Mam dla Was listę kilku aplikacji.

Jak zrobić dobre selfie? Czy istnieje selfie idealne? Nie wiem, jak to jest z tym ideałem, ale na pewno powstało kilka aplikacji, które pomagają ulepszyć nasze autoportrety. Osobiście nie przepadam za takimi autoportretami, ale zapewne wiele użytkowników je lubi i robi. Nie zawsze możemy mieć odpowiednie światło, dobry makijaż, czy też idealnie ułożone włosy. Warto wtedy wspomóc się którąś z tych aplikacji.

Microsoft Selfie

Aplikacja jest niesamowicie łatwa w użyciu. Powiedziałbym, że łopatologiczna. Ma wbudowane filtry po poprawiania jakości zdjęcia, wygładzenia, nadania kontrastu. Dodatkowo aplikacja ma wbudowaną bazę algorytmów, które czyszczą zdjęcie z niedoskonałości wywołanych użyciem gorszego obiektywu od tego głównego, a także pozwalają na retusz.

IMG_0526IMG_0529

IMG_0527

Selfie Photo Editor

Ta aplikacja jest programem w stylu Make-Up Editor. Jest zupełnie inna niż poprzedniczka. Tutaj program wykrywa części twarzy, jak oczy, zęby i nakłada konkretne filtry. Możemy wybielić zęby, rozjaśnić lub ściemnić skórę, usunąć niedoskonałości, lub zmienić kolor ust. Jest także opcja odchudzania sylwetki, dla selfie całego ciała. Kiedy tylko poprawimy nasze zdjęcie, od razu możemy je wrzucić na wybrane medium społecznościowe. Mamy do dyspozycji: Instragram, Facebook, Twitter. Możemy też wysłać je mailem lub jako SMS.

IMG_0531IMG_0530

Visage Lab

Program ten nazywany jest profesjonalnym laboratorium urody. Potrafi usuwać pryszcze i zmarszczki, poprawiać zarys oczy i wybielić zęby. Żadna operacja plastyczna nie da takich efektów w tak szybkim tempie. Posiada takie funkcje jak:

  • automatyczny retusz twarzy
  • makijaż skóry
  • wygładzanie skóry
  • usuwanie zmarszczek
  • redukcja czerwonych oczu
  • wybielanie zębów
  • poprawa koloru
  • niesamowite efekty artystyczne

Jak każda aplikacja tego typu pozwala na udostępnianie na portalach społecznościowych.

IMG_0535 IMG_0536