Nie wiem, czy już zauważyliście, ale od około tygodnia, w sklepie Google Play jest dostępna nowa wersja naszej aplikacja oznaczona numerem 2.7. Mogłoby się wydawać, że w aplikacji, która mierzy prędkość Internetu, nie ma co ulepszać, bo w sumie wynik jest najważniejszy. Nic jednak bardziej mylnego 🙂

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.speedtest.android&hl=pl

Pamiętacie, jak zwracałem Wam kilkukrotnie uwagę na wpływ ustawień testera bądź samego telefonu na wynik pomiaru prędkości łącza Internetowego? Dla przypomnienia możecie sobie przejrzeć poniższe posty:

Co nowego?

W najnowszej wersji aplikacji możecie na bieżąco (tj. jeszcze przed wykonaniem pomiaru) monitorować poziom sygnału sieci komórkowej lub WiFi (w zależności od tego, z jakiego połączenia korzystacie) oraz obciążenie Waszego telefonu. Informacje te są niezwykle istotne, ponieważ mają znaczący wpływ na wynik testu.

1

W trakcie wykonywania pomiaru prędkości Internetu aplikacja pokazuje bieżący poziom sygnału. Zatem możecie na żywo zaobserwować, jaki wpływ ma lokalizacja telefonu na prędkość przesyłu danych. Oczywiście, im bliżej stacji bazowej bądź routera WiFi, tym lepszy wynik 🙂

2

Informacje o poziomie obciążenia telefonu oraz jakości sygnału, są zamieszczone również w wynikach testu. Aplikacja również poinformuje Was, kiedy warunki, w jakich został dokonany pomiar miały znaczący wpływ na otrzymany wynik i zalecane jest wykonanie ponownego testu.

3 4

Dla Waszej wygody dodany został również poręczny wskaźnik zasięgu sieci WiFi bądź telefonii komórkowej. Mam nadzieję, że przyda się Wam ta opcja przy znajdywaniu “martwych punktów” w Waszym mieszkaniu 🙂 Pamiętajcie, nic tak nie poprawia komfortu korzystania z Internetu, niż dobre umiejscowienie routera.

5

W ustawieniach aplikacji znajdziecie opcje odpowiedzialne nie tylko za wygląd, ale również dotyczące samych testów. Możecie skonfigurować czas trwania testu pobierania, wysyłania oraz opóźnienia osobno dla pomiaru prędkości za pomocą sieci WiFi, oraz mobilnych. Do tego możecie ustawić ilość jednoczesnych transmisji danych podczas każdego z testów.

6

Mam nadzieję, że do gustu przypadnie Wam nowa skórka 🙂

7 8