Nie ma chyba Polaka, który nie zaliczyłby kolejki na poczcie. Nie ma też chyba Polaka, który by na to nie narzekał. Trzeba przyznać, że oczekiwanie w Urzędach Pocztowych należy do jednych z najbardziej frustrujących. Jak tylko widzę w mojej skrzynce jakieś awizo, to ogarnia mnie “natychmiastowa gorączka”. Jak tylko pomyślę sobie o tych guzdrzących się paniach a administracji, czy też marudzących babciach, które nie mogą się renty doliczyć, to mnie trafia. I jeszcze muszę tego wysłuchiwać.

W pierwszej kolejności, gdy przeczytałem o tym, że Poczta Polska udostępnia darmowe WiFi dla swoich klientów ogarnął mnie śmiech. Po chwili przypomniały mi się kolejki, marudzące babki, wkurzające dzieciaki biegające po całym urzędzie. Wtedy to ironiczny śmiech zniknął z mojej buzi i pojawił się uśmiech radości.

Umilenie czasu na poczcie przyda się wielu klientom. Choćby nawet po to, aby nie musieć słuchać tego, co się dzieje w koło.

Docelowo, darmowe WiFi ma być uruchomione we wszystkich placówkach w kraju. Na razie dostaną je placówki poza większymi aglomeracjami. Jest to jeden z elementów strategii poczty, która ma na celu większą cyfryzację usług. Warto jeszcze wspomnieć, że logowanie do hotspotów będzie się odbywało bez konieczności wpisywanie loginów czy haseł. Aby z niego jednak korzystać, trzeba będzie obejrzeć kilka reklam. Zastanawia mnie tylko, jak rozwiązany będzie problem bezpieczeństwa, ale zapewne rozwiązany nie będzie, także logowanie do takiego WiFi na własną odpowiedzialność.

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.