Xiaomi pnie się do przodu. Ostatnimi czasy ciężko mi się czegokolwiek czepić, jeżeli chodzi o tę firmę. To, co podoba się użytkownikom w szczególności, to stosunek ceny do jakości ich sprzętu. Firma niecałe cztery lata temu uruchomiła też swój własny sklepik w aplikacjami. Przez ten okres Mi App zdobywał kolejnych zwolenników, ale chyba nikt nie przypuszczał, że w przyszłości będzie ich tak wielu.

Muszę przyznać, że byłem w tej grupie. Nie wierzyłem, że Mi App rozwinie skrzydła aż tak mocno. Okazuje się, że produkty Xiaomi trafiają w przeciętnego użytkownika. Liczby mówią same za siebie. Na tę chwilę liczba pobrań w Mi Band przekroczyła 50 miliardów. Mi App stał się drugim najpopularniejszym sklepem z aplikacjami w Chinach. Jego udziały w rynku wynoszą około 18%. Xiaomi może chwalić się już swoją renomą. Jest to marka popularna nie tylko w Chinach, ale na całym świecie, gdzie z systemu Xiaomi korzysta już ponad 200 milionów osób. Sukces jak marzenie i oby tak dalej.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.