Po sieci już od pewnego czasu krążą plotki dotyczące nowej wersji konsoli Nintendo Switch. Tym razem redakcja The Wall Street Journal dotarła do informacji dotyczących zmian w produkcji japońskich konsol. Ten sam raport sugeruje, że Nintendo przygotowuje dwie nowe wersje Switcha.

Nintendo Switch jest dość specyficzną konsolą. Japończycy przygotowali ciekawą konstrukcję, która łączy ze sobą dwa przeciwstawne podejścia do grania. Chodzi tutaj oczywiście o możliwość rozgrywki w dwóch trybach: przenośnym oraz stacjonarnym (tj. podłączonym do telewizora). Przy czym Nintendo musiało pójść tutaj na kilka ustępstw. Największym z nich jest zastosowanie procesora NVIDIA Tegra X1. Układ ten nie oferuje zbyt dużej wydajności. Jednak, jak się ostatnio przekonaliśmy, pozwala na realizację bardzo interesujących projektów. Dobrym przykładem jest tutaj potwierdzony kilka dni temu port Wiedźmina 3: Dziki Gon niekorzystający z techniki streamingu. Jednak studio odpowiedzialne za to dzieło musiało dość znacznie ograniczyć efekty graficzne. Dlatego nowa edycja konsoli może nadrobić istotne braki pierwowzoru.

Nowy Nintendo Switch zaoferuje większą wydajność

Przeciwnicy Nintendo od samego początku zarzucają Switchowi niską wydajność. Co prawda Japończycy zdecydowali się na podkręcenie procesora konsoli. Jednak wyższe taktowanie używane jest tylko podczas ładowania poziomów. Niektórzy liczą na to, że Nintendo zdecyduje się na taki sam zabieg w celu zwiększenia wydajności konsoli. Jednak nie miałby on większego sensu. W trybie przenośnym powodowałoby to szybsze rozładowywanie się baterii. Natomiast w trybie stacjonarnym Switch mógłby się nadzwyczajnie w świecie przegrzewać. Dlatego zwiększenie wydajności wymagać będzie zmiany konstrukcji konsoli.

The Wall Street Journal sugeruje, że jedna z nowych edycji Switcha będzie wyposażona w wydajniejszy procesor. Niestety dotychczasowe plotki nie wymieniają żadnego konkretnego układu. Z kolei drugi model miałby być skierowany do graczy nastawionych na bardziej ekonomiczną rozgrywkę. Byłby on tańszy od obecnie sprzedawanego Switcha. Przy czym nowa konsola nie obsługiwałaby trybu stacjonarnego.

Nintendo odmówiło komentarza w sprawach spekulacji podanych przez The Wall Street Journal. Jednak producent potwierdził część raportu dotyczącą przeniesienia produkcji komponentów konsoli poza granice Chin.

Źródło: The Wall Street Journal

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.