Fani serii z zapartym tchem czekają na jakiekolwiek newsy związane z grą Diablo 4. Powiem szczerze, że sam jestem zainteresowany tematem, ponieważ uwielbiam tę serię firmy Blizzard. Przez to właśnie z dokładnością przyglądam się każdej informacji, jaką Blizzard wypuści do sieci. Tak się okazało, że wczoraj pojawił się kolejny news, który jest wart przeczytania i przeanalizowania. Pokazuje on, że firma Blizzard odrobinę zmieniła podejście do robienia serii. Czytając informacje, może już zakasać rękawy. Okazuje się bowiem, że zmiany sprawią, że Diablo stanie się jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Gra Diablo pojawiła się na rynku pierwszy raz w roku 1997. Młodzież, która teraz dostanie czwartą serię na klatę, nawet jeszcze nie była wtedy na świecie. To pokazuje wyjątkowość tej serii. Mimo zmiany pokoleń gra jest dalej na topie i ma rzeszę fanów. Nic więc dziwnego, że każdy news na temat kolejnej wersji wzbudza tyle emocji. Co prawda, nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie czwarta część pojawi się na rynku, ale najwierniejsi fani wierzą, że nie trzeba będzie jeszcze długo na nią czekać. Tymczasem, zanim zagramy w kolejną przygodę w Tristram, przyjrzyjmy się nowościom, jakie czwarta odsłona nam zaproponuje.

Podczas kwartalnej aktualizacji Diablo 4, twórcy podzielili się informacjami o funkcjach, które w poprzednich odsłonach serii były bardzo ubogie.

Trzeba przyznać, że w porównaniu do innych gier tego typu, Diablo 3 miało pewne niedociągnięcia. Osobiście byłem niezadowolony z kreatora postaci. Pomijając fakt, że można było wtedy customizować zbroje i broń, to klasa postaci zawsze i u każdego usera wyglądała tak samo. W konkurencyjnych grach można było bawić się karnacją, budową ciała, włosami, mimiką itp. Niby to taka pierdoła, ale gracze lubią takie dodatki. Pozwala to w pełni działać wyobraźni w trakcie rozgrywki. Okazuje się, że nowa część gry Diablo ma wprowadzić funkcjonalność, która pozwoli na większą customizację postaci oraz elementów pancerza.

diablo 4, blizzard, kreator postaci,

Gracze Diablo 4 będą mogli pozwolić sobie na wybranie fryzury, jej koloru, estetyki oczu, czy nawet dobrać jakieś tatuaże.

W nadchodzącej odsłonie gry Diablo nie zabraknie także barwników dla naszego wyposażenia. Wygląda więc na to, że kolejna część Diablo ma pozwolić na pełną kreację naszej postaci. Taka możliwość jest już przecież w innych grach RPG, więc dlaczego nie wprowadzić tego do Diablo. To przecież dobry, a nawet bardzo pożądany krok. Propozycja Blizzard wygląda bardzo obiecująco. Przyjrzyjmy się jej dokładniej. Będzie można zmienić twarz postaci, jej fryzurę, zarost (brody i brwi), dodawać biżuterię (piercing lub kolczyki), makijaż i tatuaże i malowanie ciała. Możliwa będzie zmiana koloru karnacji. Ciekawe jest też to, że niektóre elementy będą wyłączne dla danej klasy, aby wspierać ich unikalne cechy.

Ci, którzy grali we wcześniejsze części tej serii wiedzą, że elementy uzbrojenia wpływały na wygląd naszej postaci, a Diablo 4 ma pójść o krok dalej.

Projektanci poinformowali, że każdy element pancerza może być farbowany — wliczając w to także hełm, tułów, rękawice i buty. Kolory będą mogły być różne, ale można będzie też użyć tej samej barwy. Może informacji na temat zmian nie ma dużo, ale dla wielu userów jest to naprawdę bardzo dobra wiadomość. Serii Diablo brakowało takiej funkcjonalności. Idea gier RPG jest wtedy żywa. Co prawda, RPG zwane były kiedyś grami wyobraźni, ale teraz wyobraźnia to nasz procesor graficzny i może wspomóc nasze wyobrażenie o postaci.

diablo 4, blizzard, kreator postaci,
diablo 4, blizzard, kreator postaci,
diablo 4, blizzard, kreator postaci,

Na temat nowej customizacji wypowiedzieli się na blogu projektanci Diablo 4.

Dokonaliśmy ogromnych ulepszeń w zakresie szczegółowości powierzchni złożonych materiałów, takich jak skóra, symulacja tkaniny, włosy, futro, metal, a nawet w szczegółach przebłysków oczu i strumyków potu” – wyjaśnia projektant Blizzard. “Zbudowaliśmy solidny system dostosowywania postaci, który jest całkowicie nowy w Diablo i była to zniechęcająca ilość pracy technicznej postaci. Te rozwiązania musiały działać nie tylko dla jednej postaci, ale dla setek złożonych zestawów zbroi, różnych typów ciała, dziesiątek unikalnych postaci i całkowicie unikalną sztukę dla pięciu różnych klas (na początek)“. Co więcej, reżyser gry Luis Barriga zwraca uwagę na znaczenie odrębnych klas i potworów, podczas gdy Mueller podkreśla równowagę między realizmem i przejrzystością, której potrzebuje izometryczna gra RPG akcji, taka jak ta.

diablo 4, blizzard, kreator postaci,

Co prawda nie wiadomo jeszcze, kiedy Diablo 4 pojawi się na rynku.

Na tę chwilę będziemy musieli zadowolić się tylko pojawieniem się Diablo 2: Resurrected. Będzie to odświeżona wersja gry z 2000 roku i zagości na naszych ekranach jeszcze w tym roku.

Źródło: Blizzard

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.