Poprzednie plotki okazały się prawdziwe. Studio CD Projekt RED zapowiedziało premierę swojego hitu, jakim jest Wiedźmin 3: Dziki Gon, na przenośnej konsoli Nintendo Switch. Nie wiem jakim cudem to się udało, ale mówimy tutaj o pełnowartościowym porcie, który nie korzysta ze streamingu!

Fani Wiedźmina już od jakiegoś czasu zastanawiali się, czy Geralt z Rivii zawita na najnowszej konsoli Nintendo. Wiedźmin 3 jest grą, która dała popalić nie tylko PC-towcom, ale również najmocniejszym konsolom. Dlatego większość osób sądziła, że taki projekt nie ma najmniejszych szans na powodzenie. Jednak Assassin’s Creed Odyssey pokazał, że zaawansowane graficznie gry mogą pojawić się na mało wydajnych konsolach. Kluczem do sukcesu był w tym przypadki streaming. Niestety rozwiązanie to ma istotny problem. Nintendo Switch nie ma wbudowanego modemu LTE. Zatem granie w terenie jest, delikatnie mówiąc, uciążliwe. No i nie w każdym kraju istnieje powszechny dostęp do szybkiego internetu mobilnego, który pozwalałby na strumieniowanie gier wideo. Dlatego Assassin’s Creed Odyssey na Switcha sprzedawany jest tylko w Japonii. Na szczęście polskie studio CD Projekt RED dokonało czegoś niemożliwego.

Wiedźmin 3 na Nintendo Switch to pełnowartościowy port

Obraz gry waży około 32 GB. Edycja na konsolę Nintendo zawiera podstawkę oraz rozszerzenia fabularne Serca z Kamienia, oraz Krew i Wino, a także całą dodatkową zawartość wydaną po premierze gry. W sumie gracze otrzymają materiał, który starcza na 150 godzin gry. Najważniejsze jest jednak to, że cały tytuł zmieścił się na pojedynczej karcie pamięci, co pozwoli na rozkoszowanie się wiedźmińskim światem zarówno w domowym zaciszu, jak i “w terenie”.

Wiedźmin 3 trzyma się standardów wyznaczonych przez Nintendo. Gra w trybie przenośnym działa w rozdzielczości 540p. Natomiast po podłączeniu konsoli do telewizora, możliwe jest uzyskanie w trybie dynamicznym rozdzielczości 720p. Jeśli chodzi o płynność rozgrywki, to celem deweloperów jest utrzymanie jej na poziomie 30 klatek na sekundę.

Poniżej możecie zapoznać się z krótkim porównaniem grafiki Wiedźmina 3 wydanego na PlayStation 4 z tym, co zobaczymy na Switchu. Przy czym musicie pamiętać, że materiał ten powstał na podstawie zwiastuna pokazanego na E3.

BS
Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.