Nintendo doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że Pokemon GO jest skuteczną platformą promocyjną dla nowych gier z kieszonkowymi stworkami. Przy czym gra ta jest o kilka generacji w tyle względem pełnowartościowych tytułów. Dlatego każdy zastanawia się, kiedy i jak Niantic Labs wprowadzi do swojej gry mobilnej Pokemony z regionu Galar, czyli nowych gier Pokemon Sword and Shield. Analiza kodu źródłowego aplikacji mobilnej pokazuje, że Niantic szykuje dla graczy event związany z nową regionem Galar.

W Pokemon GO nie gra już tyle osób, co zaraz po premierze gry 3 lata temu. Jednak gra ta jest ciągle bardzo popularna i gromadzi wokół siebie duże społeczeństwo aktywnych graczy. Dzięki temu tytuł Niantic Labs jest idealną platformą promocyjną. Dlatego też twórcy Pokemon GO ściśle współpracują z Nintendo przy organizacji różnego typu eventów oraz wprowadzaniu do gry nowych stworków. Dobrym przykładem jest tutaj dodanie do gry mobilnej form alolańskich, które pojawiły się wraz z premierą gier Pokemon Sun and Moon (generacja 7). Z kolei premiera Pokemon Let’s Go Pikachu and Eevee wiązała się z wprowadzeniem w Pokemon GO zupełnie nowego Pokemona. Był nim Meltan, który ewoluuje w Melmetala. Zatem nikogo nie powinno dziwić to, że gracze zastanawiają się nad sposobem umieszczenia w Pokemon GO akcentów związanych z grami Pokemon Sword and Shield, które wyjdą na Nintendo Switch 15 listopada tego roku.

W Pokemon GO pojawią się formy galariańskie oraz event okolicznościowy

Analiza kodzie gry pojawiły się wpisy związane z nowym regionem. Pierwszy z nich dotyczy uwzględnienia w Pokedexie form galariańskich.

[141]
Entry data
string Key = “galar_pokedex_header”
string Translation = “Galarian Form”

Fani spekulują, że wiąże się to z wprowadzeniem do Pokemon GO form galariańskich Pokemonów, które są już w grze. Na samym początku mogą one wykluwać się z 7-kilometrowych jajek.

Drugi wpis związany jest a nowym eventem.

[142]
Entry data
string Key = “general1.ticket.1_description”
string Translation = “A ticket to access the “A Colossal Discovery” special event on {0} from {1} to {2} local time, wherever you are.”

Dodatkowo na Twitterze pojawił się tajemniczy wpis dotyczący podejrzanego folderu na komputerze profesora Willowa.

Jedni podejrzewają, że znajdują się w nim informacje dotyczące nowego regionu. Z kolei portal Pokemon GO Hub wysnuł teorię, że wpis ten jest zapowiedzą wprowadzenia Rotoma do Pokemon GO.

Źródło: Reddit, Pokemon GO Hub

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.