Nintendo Switch to konsola, która cieszy się coraz większą popularnością na świecie. Wszystko za sprawą uderzenia w sentyment graczy do starych i dobrych tytułów i ich ewolucja. Przecież Nintendo kojarzy się z Zeldą, Mari Bros czy Pokemonami. Tymi ostatnimi szczególnie firma zwabia klientów. Wszystko zaczęło się bowiem od famy, jaka poszła po pojawieniu się Pokemon GO w sieci, a później Let’s Go Eevee & Pikachu na konsolę. Teraz fani Switcha czekają na pojawienie się na rynku Pokemon Sword & Shield.

Tytuł ten dostarcza naprawdę wiele emocji. Myślę, że nawet więcej od poprzednika. Let’s Go Eevve & Pikachu było swojego rodzaju remake gier Pokemon Red & Blue z GameBoya. Znaliśmy te Universum i stworki, które łapaliśmy. Sword & Shield to tytuł zupełnie nowy, z nową bazą Pokemon. Nic dziwnego, że nie może się doczekać i każdy news sprawia, że mamy ciarki na rekach.

Dzisiaj na The Official Pokémon YouTube channel pojawił się film z nowościami ze Sword & Shield.

Nie jest ich może wiele, ale myślę, że fani będą bardzo zadowoleni. Na filmie możemy zobaczyć przede wszystkim nowe Pokemony i ich ewolucje, które pojawią się w grze. Nintendo w materiale zaprezentowało ich sześć, a pierwszy w wideo pojawia się Weezing w formie Galar. Jest on szary, a dym, który się z niego wydobywa, ma kolor zielony. Jest to typ Baśniowy i Trujący, a jego zdolnością jest Lewitacja. Kolejnym Pokemonem, którego zobaczymy w nowej serii jest Zigzagoon w formie Galar. To mały piesek, o sterczącej sierści koloru biało-szarego. Jego oczy mają różową barwę. Jest to typ Mroczny i Normalny. Jego zdolnościami są Obżarstwo.

To jeszcze nie koniec – Pokemonów jest więcej.

Trzecim Pokemonem w formie Galar jest łasiczka zwana Linoone. Jest to II forma Zigzagoon. W Galar Pokemon ten także ma biało-szare futerko i różowe oczy. Jest to także typ Mroczny i Normalny, a jego specjalną umiejętnością także jest Obżarstwo. W filmie pokazano także III formę tych Pokemonów. Nazywa się Obstagoon. W poprzednich Generacjach, Zigzagoon nie miał III formy. Ukazała się po raz pierwszy. Jest on brawurowy oraz odważny i przypomina poprzednie formy. Ma też te samo ubarwienie.

W grze pojawią się także stworki, który odkryto dopiero w Galar.

Takowe także pojawiły się na filmie. Na początku poznajemy małego i słodkiego chomika imieniem Morpeko. Określany jest jako Full Belly Mode. Jest rudo-żółto-szary i ma różowe policzki. Jest on typem Elektrycznym i Mrocznym, a jego zdolnością jest Przełącznik Głodu. Ten sam Morpeko ma też drugą formę, określoną jako Hanger Mode. Ma ciemno-szaro-filetowe ubarwienie, a jego oczy są czerwone. Pokemon ten różni się od Full Belly Mode tym, że ruch Aura Wheel zmienia się z Elektrycznego na Mroczny.

weezing

Pokemon Sword & Shield to także nowi rywale.

Kolejną paczkę także przedstawiono w wideo reklamowym. Jest ich trójka i są to naprawdę różnorodne postacie. W filmie producenci pokazują jednego chłopaka, dziewczynę i gang stylizowany na fanów Metalu.

  • Rywal Bede
  • Rywalka Marnie
  • Zespół Yell, którzy sa fanami Marnie.

Na pewno fanów tytułów ucieszą nowości.

Trzeba przyznać, że Nintendo naprawdę dba o swoich klientów i co chwila dostarcza im rozrywki. Pokemony to na tę chwilę juz tytuł wręcz kultowy, więc nie dziwota, że przynosi tyle emocji. Jestem ciekaw, co jeszcze wprowadzą do nowej serii. Na tę chwile najbardziej spodobał mi się Morpeko w Trybie Głodu (kiedy jest wściekły i mroczny) i Pełnego Brzuszka (kiedy jest słodki i spokojny). Myślę, że to dopiero początek nowości.

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.