To nie jest koniec marki Virgin Mobile w Polsce. Spółka Play Communications sfinalizowała już transakcję nabycia 100% udziałów w Virgin Mobile Polska. Tym samym szefowie Play zdecydowali, że Virgin Mobile uzupełni ofertę Play i dzięki synergii wzmocni pozycję obu marek na polskim rynku telekomunikacyjnym.

Po tym, jak Play ogłosił rozpoczęcie procesu przejęcia Virgin Mobile, nie było wiadomo, jakie będą dalsze losy jednego z popularniejszych MVNO w Polsce. W sumie całe przedsięwzięcie rozpoczęło się już w styczniu 2018 roku, kiedy to Play zyskał prawo do przejęcia Virgin Mobile. Jednak formalnie wszystko nabrało tempa w kwietniu tego roku. Z kolei w czerwcu UOKiK dał zielone światło na zawarcie transakcji. Przy czym miesiąc wcześniej Jean Marc Harion (dyrektor Play) zdradził, że Virgin Mobile pozostanie jako “linia produktowa”. W wypowiedzi tej chodziło o zaznaczenie, że Virgin Mobile po przejęciu przez Play będzie funkcjonować w sposób zbliżony do Red Bull Mobile. Teraz wiemy, że nie były to słowa bez pokrycia.

Virgin Mobile zostaje na rynku, ale marką zarządza Play

Od strony formalnej Virgin Mobile funkcjonuje od dziś jako nowa marka wchodząca w skład portfolio Play. Operator w dniu 6 sierpnia (czwartek) podpisał Przyrzeczoną Umowę Nabycia Udziałów. Cena nabycia 100% udziałów została ustalona na 13,4 mln EUR (59 mln PLN) i podlega ewentualnym dalszym korektom związanym z procedurą tzw. closing accounts.

Virgin Mobile jest ofertą komplementarną do oferty Play, widzimy wiele synergii które wzmocnią obie marki na poziomie ofertowym, komunikacyjnym i dystrybucyjnym. Planujemy dalej rozwijać tę markę i zwiększać jej udziały rynkowe zarówno w segmencie na kartę, jak i na abonament – powiedział Jean Marc Harion, CEO Play.

Zapłata za udziały i przeniesienie ich własności nastąpiło w Dniu Zamknięcia Transakcji, czyli 9 sierpnia (niedziela). Play sfinansował transakcję ze środków oraz w oparciu o dostępne finansowanie zewnętrzne.

Źródło: Play, PAP

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.