Play poszerza swoją ofertę stacjonarnego dostępu do Internetu. Początkowo “fioletowy” operator współpracował w tym zakresie jedynie z Vectrą. Przy czym oferta ta dotyczyła jedynie łącz o prędkościach 150 Mb/s, 300 Mb/s i 600 Mb/s. Teraz Play postanowił zaoferować swoim klientom Internet światłowodowy (FTTH) o prędkości sięgającej 1 Gb/s. Jest to możliwe dzięki współpracy z firmą Fiberhost.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku Play zacznie świadczyć usługi stacjonarnego dostępu do Internetu na bazie własnej infrastruktury. Ma być to możliwe dzięki kupnu 100% udziałów UPC. Jednak “fioletowi” nie zamierzają czekać na finalizację ogłoszonej transakcji z założonymi rękami. Jeszcze do niedawna oferta “Internet stacjonarny” sprowadzała się do świadczenia usług na infrastrukturze sieci Vectra. Teraz Play poszerzył ją o usługi świadczone na sieci światłowodowej udostępnionej przez firmę Fiberhost. Współpraca dotyczy przede wszystkim w województwa wielkopolskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Obejmuje ona wszystkie otwarte sieci Fiberhost, które budowane są w ramach inwestycji własnych oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Dzięki temu nowe usługi będą dostępne nie tylko w dużych miastach, ale również w wielu małych miejscowościach. Przy czym jej ich dostępność należy sprawdzać na stronie operatora.

Szybszy Internet stacjonarny u Play to również nowe routery

Usługi świadczone na infrastrukturze Fiberhost dostępne są w trzech wariantach prędkości:

  • 300 Mb/s od 25 zł miesięcznie + 25 zł opłaty za utrzymanie łącza,
  • 600 Mb/s od 35 zł miesięcznie + 25 zł opłaty za utrzymanie łącza,
  • 1 Gb/s od 50 zł miesięcznie + 25 zł opłaty za utrzymanie łącza.

Podane ceny dotyczą umów dla klientów Play na czas określony oraz uwzględniają rabaty za korzystanie z abonamentu głosowego Play i telewizji PLAY NOW TV, zgody marketingowe i e-fakturę.

Większość użytkowników stacjonarnego Internetu łączy się z siecią za pośrednictwem Wi-Fi. Co prawda połączenie kablowe oferuje z reguły stabilniejsze i szybsze połączenie. Jednak rozwój samych standardów z rodziny 802.11 oraz wprowadzanie na rynek coraz to wydajniejszych routerów sprawiło, że w pewnych warunkach domowa sieć Wi-Fi może pozwolić na komfortowe korzystanie z szerokopasmowego Internetu. Dlatego też w ramach nowej oferty Play wprowadził do swojej oferty nowe urządzenia. Są nimi Huawei K562 oraz Tatung WAP7630. Ich największą zaletą jest obsługa Wi-Fi 6.

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.