Korzystacie z Netflix’a? Jeśli tak, to mam dla Was dobrą wieść. Najnowsza wersja aplikacji mobilnej pozwoli Wam na oszczędzenie transferu danych, dzięki czemu będziecie mogli oglądać swój ulubiony serial podczas jazdy tramwajem.

Osobiście wolałbym możliwość oglądania w trybie offline (tj. wcześniej ściągniętych za pomocą sieci WiFi materiałów), ale jak się nie ma, co się lubi, to… Zresztą sami wiecie 😉 Dotychczas Netflix zainstalowany na Waszych telefonach dobierał jakość materiału na podstawie szybkości połączenia Internetowego. Jak zapewne się domyślacie, prowadzić to może do szybkiego zużycia pakietu danych.

Najnowsza mobilna wersja aplikacji Netflix’a pozwala Wam na zdecydowanie o jakości oglądanych filmów, a co za tym idzie, również na kontrolę nad ilością pobranych danych.

Z opcji tej mogą już skorzystać posiadacze urządzeń będących pod kontrolą Android’a oraz iOS’a, jednakże powinna ona się również w najbliższym czasie pojawić na pozostałych platformach (np. umierający już Windows Phone). W opcjach dotyczących zużycia danych komórkowych (Cellular Data Usage) możecie wybrać jeden z 6 trybów pracy:

  • Automatyczny – Automatic – ustawienie domyślne, Netflix dobierze jakość filmu na podstawie szybkości połączenia Internetowego,
  • Wyłącz – Off – będziesz mógł oglądać filmy jedynie za pośrednictwem sieci WiFi,
  • Niska jakość – Low – aplikacja zużyje około 250 MB danych podczas 1 godziny oglądania,
  • Średnia jakość – Medium – aplikacja zużyje około 500 MB danych podczas 1 godziny oglądania,
  • Wysoka jakość – High – aplikacja zużyje około 1 GB danych podczas 1 godziny oglądania,
  • Brak ograniczeń – Unlimited – aplikacja będzie wyświetlać materiały w najwyższej możliwej jakości, tryb polecany jedynie dla osób posiadający nielimitowanych transfer danych.

Wybrany tryb dostosuje jakość oglądanych materiałów tylko w przypadku korzystania z Internetu za pomocą sieci komórkowej. Zachowanie aplikacji pozostanie niezmienne podczas korzystania z sieci WiFi.