Nic dziwnego, że jakiś czas temu ruszyła akcja zatytułowana “Głosowanie na Pokemona roku 2020”. Kiedyś, oglądanie Pokemonów, czy granie w nie było obciachowe. Od czasu rozwoju technologii i popularyzacji e-sportu, fascynacja tym tworem Japończyków nie jest już wstydliwe. Spotkałem się nawet w tym, że dorośli ludzie noszą ubrania w Pokemony, publicznie grają w gry należące do tego ekosystemu. Koleżanka opowiedziała mi, że po wrzuceniu zdjęcia z Pokemonem na Instagram dostała propozycję randki od chłopaka, który jest fanem tej gry. Także plebiscyt w ogóle mnie nie zdziwił. Myślę nawet, że cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Głosowanie nie było wytworem jakiejś nerdowskiej strony. Uruchomił je gigant z Mountain View, czyli Google. Powodem takiej akcji było święto, o którym wie na pewno każdy fan serii Pokemon, czyli Pokemon Day. Zaplanowany jest on na 27 lutego. To właśnie w tym dniu poznamy wyniki głosowania, które trwa do… dzisiaj. Firma Google zdecydowała się na tę współpracę, aby wspólnie z fanami świętować Dzień Pokemona. Może jest to lekko lapidarne, ale mamy już Dzień Przytulania, Dzień Admina, Dzień Programisty… Dzień Pokemona już chyba nikogo nie jest w stanie zdziwić.

Głosowanie na Pokemona odbywało się poprzez wyszukiwarkę Google.

Wystarczyło wpisać w wyszukiwarce słowo “Pokemon Vote”, a ta kierowała nas na odpowiednią aplikację. Wybrać mogliśmy po jednym Pokemonie z każdego regionu: Kanto, Johto, Hoenn, Sinnoh, Unova / Unys / Unima / Einall / Teselia, Kalos, Alola i Galar. Klikasz na konkretny region w aplikacji od Google i wtedy wyświetla ci się lista wszystkich Pokemonów, które są dla tego regionu charakterystyczne. Mamy także nowe Pokemony, które zafundowała nam gra “Pokemon Sword & Shield”. Jeżeli chcieliśmy zagłosować, musieliśmy być zalogowani na konto Google. Po zalogowaniu się na konto Google każdego dnia będzie można zagłosować na jeden gatunek dla każdej kategorii, czyli mamy maksymalnie osiem głosów dziennie do oddania. Warto podkreślić, że wszystkie formy każdego gatunku liczą się jako ten sam Pokémon.

głosowanie na pokemona,

Głosowanie na Pokemona roku 2020 kończy się dzisiaj, 14 lutego.

Wyniki zobaczymy w czasie Dnia Pokemona, czyli 27 lutego tego roku. Wszystkie oddane głosy będą przechowywane do czasu zakończenia głosowania, które połączone będzie z kontem Google, na którym użytkownik jest zalogowany. Najbardziej jednak martwi mnie, że głosowanie nie będzie zbyt wiarygodne. Tak jak większość tego typu akcji, wygrywają tu akcje promocyjne na różnych portalach społecznościowych. Tym razem prym wiedzie Reddit. Udało mi się znaleźć tam posty zachęcające do głosowania na najbardziej żałosne i nielubiane przez nikogo stworki, dla żartu: Zubata, Bidoofa itp.

głosowanie na pokemona,

Głosowanie na Pokemona to nie jedyna atrakcja przygotowania na Dzień Pokemona.

Pokemon Go organizuje specjalne wydarzenie, zapowiadają się także nowości w Pokémon Masters oraz specjalne bitwy Max Raid w Pokémon Sword i Pokémon Shield. Wczoraj uruchomiono dodatek Pokemon Home, który pozwala na transfer stworków pomiędzy grami z serii. Jeszcze nie ma w nim transferu z Pokemon Go, ale opcja ma pojawić się z czasem. Nawet Netflix bierze udział w akcji. W serwisie, 27 lutego 2020 pojawi się remake filmu “Pokemon Film Pierwszy”. Tytuł nowej wersji to „Pokémon: Mewtwo kontratakuje – ewolucja”. Wszystkie newsy pojawiają się na profilu Pokemon w serwisie Twitter. Warto także obserwować hashtag #PokemonOfTheYear.

głosowanie na pokemona,

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.