Ładowarka AirPower jest najbardziej najdłużej oczekiwanym produktem Apple. Pierwszy raz usłyszeliśmy o niej we wrześniu 2017 roku, tj. przy okazji premiery iPhone X. Od tego czasu trafiały do nas co jakiś czas plotki sugerujące nadchodzącą premierę. Ostatnie doniesienia mówią o tym, że sprzedaż maty AirPower ruszy pod koniec marca.

Apple zwlekało dość długo z wprowadzeniem do swoich produktów obsługi bezprzewodowego ładowania. Przełomowy moment nastąpił w 2017 roku. iPhone 8 oraz iPhone X są pierwszymi smartfonami Apple obsługującymi bezprzewodowe ładowanie Qi. Spece z Cupertino chcieli również wprowadzić do swojej oferty bezprzewodową ładowarkę, która potrafiłaby jednocześnie ładować 3 urządzenia: smartfona, smartwatcha oraz słuchawki. Niestety projekt ten okazał się dużo bardziej złożony niż zakładano. Inżynierzy musieli mierzyć się z problemami dotyczącymi błędów w oprogramowaniu (iOS ma pokazywać status ładowania wszystkich urządzeń) oraz specyficznego ułożenia cewek. Mówi się również o potencjalnych problemach z przegrzewaniem urządzenia.

Czy AirPower potrafi ładować 3 urządzenia?

Dotychczas po sieci krążyły zdjęcia AirPower, które pochodziły z prezentacji pokazanej nam we wrześniu 2017 roku. Apple od samego początku twierdziło, że mata ładująca AirPower bez najmniejszego problemu poradzi sobie z jednoczesnym ładowaniem 3 urządzeń.

Apple AirPower

Miało być łatwo i praktycznie. iPhone z nowym systemem iOS miał pokazywać status ładowania całej trójcy. Jednak teraz do sieci wyciekło zdjęcie, na którym widzimy, że mata AirPower ładuje tylko 2 urządzenia: iPhone XS i słuchawki AirPods. Co to oznacza?

AirPower iPhone XS AirPods

Aktualnie nikt nie mówi o tym, że AirPower nie będzie obsługiwać smartwatchy Apple Watch. Jednak kalifornijscy inżynierowie mogli mieć problem z ułożeniem zwojów pod trzy urządzenia. Dlatego całkiem możliwe, że Apple poszło na kompromis i zaprojektowało mniej złożoną ładowarkę. Jeśli okaże się to prawdą, to będzie to wielka plama na honorze Apple. Konkurenci już dawno zaprezentowali bezprzewodowe ładowarki dla dwóch urządzeń

ladowarka Samsung Duo

Źródło: MacRumors

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.