Samsung ma rozważać wprowadzenie istotnych zmian w swoim portfolio. Zgodnie z ostatnimi przeciekami seria składanych Galaxy Fold ma zastąpić znane nam “notatniki”. Z kolei serie Galaxy Note i Galaxy S mają zostać połączone i pojawiać się na rynku pod nazwą Galaxy One. Co ciekawe, zmiana ta może nastąpić już na początku przyszłego roku.

Koreańczycy mają dość przewidywalny harmonogram premier nowych flagowców. Topowymi produktami z oferty Samsunga są obecnie urządzenia z serii Galaxy S oraz Galaxy Note. Pierwszy z nich pojawia się w sklepach w pierwszym kwartale danego roku. Z kolei przysłowiowe “notatniki”, czyli flagowce z serii Galaxy Note, mają premierę w drugiej połowie roku. Najczęściej jest to trzeci kwartał. Dzięki temu Samsung rozciąga zainteresowanie swoimi najdroższymi smartfonami na cały rok. Teraz ma się to zmienić. Do gry wkracza seria “składaków”, czyli Galaxy Fold. Co prawda premiera pierwszego składanego smartfona nie obeszła się bez problemów. Samsung musiał dopracować swój projekt, co opóźniło wprowadzenie Folda na rynek. Jednak pomimo tego model ten sprzedaje się bardzo dobrze.

Samsung Galaxy Fold ma być nowym Galaxy Note

Informacja ta pochodzi od Evana Blassa, który jest znany z wiarygodnych przecieków na temat produktów Samsunga. Obecnie nic nie jest przesądzone. Szefowie Samsunga nie podjęli jeszcze w tej sprawie decyzji. Jednak, jeśli Evan Blass ma rację, do dyskutują oni o przyszłości swojego portfolio. Jedna z rozważanych opcji dotyczy corocznych premier składaków. Nowe smartfony z serii Galaxy Fold miałyby pojawiać się na rynku w drugiej połowie roku. Czyli wtedy, kiedy teraz trafiają do sklepów nowe “notatniki”.

Z kolei serie Galaxy Note oraz Galaxy S miałyby być ze sobą połączone. Krok ten jest w pełni zrozumiały. W końcu oba modele są do siebie bardzo podobne. Odróżnia je od siebie przede wszystkim rysik S Pen. Dlatego też nowa seria Galaxy One miałaby obejmować modele zarówno z, jak i bez rysika.

Czy Samsung zdecyduje się na zmianę? Dziś trudno jest wyrokować w tej sprawie. Nie jest to pierwszy raz, kiedy mówi się o końcu serii Galaxy Note. Koreańczycy mieli już dyskutować o tym w 2018 roku. To właśnie wtedy pojawiła się plotka o możliwości pojawienia się Samsunga Galaxy S10+ z rysikiem S Pen. Tak się jednak nie stało. Teraz pomysł ten ma większy sens. Koreański gigant musi w końcu zrobić na rynku miejsce na nowe, składane smartfony.

Źródło: Android Headlines

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.