Samsung posiada aktualnie dwie linie flagowców. Są to modele z serii Galaxy S oraz Galaxy Note, które dla większości osób różnią się jedynie rysikiem S Pen obecnym w modelach Note. Dlatego szefowie Samsunga rozważają możliwość umieszczenia rysika w Galaxy S10+, co oznaczałoby jednocześnie koniec serii Galaxy Note. Czy taki pomysł jest dobrym rozwiązaniem?

Czy posiadanie w portfolio podobnych do siebie urządzeń jest dobrą polityką sprzedażową? Właśnie na takie pytanie starają się odpowiedzieć szefowie Samsunga. Tak przynajmniej wyniki z doniesień opublikowanych przez koreańskie czasopismo The Bell. Dokładniej chodzi o różnice pomiędzy urządzeniami z serii Galaxy Note oraz Galaxy S w wariancie Plus. Dla wielu użytkowników różnica pomiędzy nimi sprowadza się w głównej mierze do rysika S Pen. Jeszcze kilka lat temu smartfony z serii Note wyróżniały się na tle pokazanych pół roku wcześniej Galaxy S. Dobrym przykładem jest tutaj Galaxy Note 7, który miał szybszy procesor niż Galaxy S7, oraz posiadał skaner tęczówki. Natomiast Note 8 przekonywał do siebie podwójnym aparatem. Jednak według aktualnych przecieków Galaxy Note 9 nie będzie się zbytnio różnić od Galaxy S9 Plus. Tutaj faktycznie Koreańczycy postawili wszystko na usprawnienia rysika S Pen.

Rysik S Pen może wylądować w Galaxy S10 Plus

Oznaczałoby to, że Galaxy Note 9 byłby ostatnim modelem z tej serii. Tak by to przynajmniej wyglądało w teorii. Dużo osób uważa, że flagowce z serii Note są tak naprawdę dopracowanymi wersjami modeli Galaxy S. Użytkownicy często liczą na to, że Samsung umieści w egzemplarzach sprzedawanych jesienią to, czego nie zdążył przygotować dla modeli prezentowanych w lutym. Zasadniczo takie podejście ma sens i pozwala Samsungowi na konkurowanie z iPhone’ami pojawiającymi się w ostatnim kwartale każdego roku. Dlatego dość sporo osób uważa, że modele Galaxy Note są najlepszymi smartfonami z Androidem na rynku. Jednak są również takie osoby, które wychodzą z założenia, że nie warto jest dopłacać do modelu Note, skoro S Plus oferuje praktycznie to samo.

Jeżeli Samsung zdecyduje się na połączenie linii Galaxy S oraz Galaxy Note, to w przyszłym roku powinien pokazać się model Galaxy S10 Plus z rysikiem S Pen. Aktualnie podejrzewa się, że Koreańczycy zaprezentują 3 warianty S10 z ekranami o różnych przekątnych, tj. 6,44” (wersja Plus), 6,2” (wersja standardowa) oraz 5,8” (model ekonomiczny). Jednak decyzja o umieszczeniu rysika S Pen w Galaxy S10 Plus jeszcze nie zapadła. Dlatego mało prawdopodobne jest, żeby taki wariant został zaprezentowany w okolicy przyszłorocznych targów MWC.

Źródło: The Bell

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.