Producenci gier od czasu do czasu udostępniają swoje stare tytuły za darmo. Tym razem mamy okazję przypomnieć sobie jedną z lepszych części GTA. Rockstar w ramach promocji swojej nowej platformy dla gier postanowił przyciągnąć graczy darmowym Grand Theft Auto: San Andreas.

Grand Theft Auto: San Andreas jest tytułem, który nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Osobiście uważam go za jedną z lepszych odsłon kultowej serii GTA. Gra wyszła na rynek w październiku 2004 roku, ale na samym początku była dostępna jedynie na konsoli Sony PlayStation 2. PC-towcy oraz posiadacze Xbox’a musieli czekać do czerwca 2005 roku. Właściwego portu doczekali się również posiadacze komputerów z logiem nadgryzionego jabłka. Co prawda GTA San Andreas na Mac’a pojawiło się dopiero w 2010 roku, ale świadczy to o dużej popularności tytułu i jego wolnym starzeniu się. No i nie zapominajmy o portach na systemy mobilne (Android i iOS), które ukazały się w 2013 roku. Dlatego odpalenie GTA San Andreas w 2019 roku nie jest wcale takim złym pomysłem.

Rockstar Games Launcher

Darmowe GTA San Andreas jest ofertą tymczasową

Cała akcja jest związana z premierą Rockstar Games Launcher. W wielkim skrócie jest to nowa aplikacja dla systemów Windows, która pozwala na łatwy i szybki dostęp do gier z kolekcji Rockstar Games. System ten obejmuje jedynie gry dla systemu Windows. Jednak pozwala on na dodanie tytułów, które nabyliście również w innych sklepach. Dotyczy do zarówno gier w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej. Dodatkowo Rockstar Games Launcher zawiera swój własny sklep.

Największą zaletą aplikacji przygotowanej przez Rockstar Games jest funkcja zapisywania gry w chmurze. Dzięki temu będziecie mogli w łatwy sposób przenosić swoje postępy w grach między komputerami.

W sieci pojawiły się również różne teorie dotyczące przyczyny premiery autorskiej platformy Rockstar Games. Jedna z nich mówi o zbliżającej się zapowiedzi daty premiery Red Dead Redemption 2 na PC. Miałoby to duży sens. Tytuł ten powinien spotkać się z dużym zainteresowaniem graczy, więc autorski sklep zwiększy przychody z jego sprzedaży. W końcu Rockstar Games ominie w ten sposób dodatkowe koszty związane z różnego typu pośrednikami.

Źródło: Rockstar Games

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.