Producenci konsol nie wypuszczają zbyt często nowych generacji swoich urządzeń. Zamiast tego wolą co jakiś czas wypuścić mniej lub bardziej odświeżoną wersję konsoli obecnej generacji. Całkiem możliwe, że na podobny krok szykuje się Nintendo. W sieci pojawiły się nowe plotki dot. konsoli Switch Pro, która miałaby obsługiwać rozdzielczość 4K.

Takie rozwiązanie miałoby duży sens i byłoby zgodne z trendem zapoczątkowanym przez premierę Sony PlayStation 4 Pro. To samo zrobił Microsoft wprowadzając obsługę 4K i HDR w konsolach Xbox One X i Xbox One S. W praktyce oznacza to, że wybrane tytuły są przygotowywane z obsługą natywnej rozdzielczości 4K. Z kolei pozostałe tytuły, które są dostosowane do 1080p, są skalowane do wyższej rozdzielczości. Natomiast Nintendo Switch obsługuje na telewizorach co najwyżej rozdzielczość 720p. Dla wielu osób jest to zupełnie wystarczające, jednak coraz więcej pojawiają się głosy krytykujące grafikę gier pojawiających się na konsoli wielkiego N.

Nintendo Switch Pro może pojawić się na rynku w tym roku

Wielkie N już odświeżyło portfolio związane ze Switchem. Na rynku pokazała się druga wersja sprzętowa głównej konsoli, która dzięki nowemu chipsetowi zapewnia dłuższy czas pracy baterii. Z kolei Switch Lite jest tańszym wariantem, który został pozbawiony stacji dokującej oraz odłączanych Joy-Con’ów. Teraz analitycy są przekonani, że Nintendo wyda na rynek Switcha Pro, który ma dysponować większą mocą obliczeniową. Serkanem Toto z Kantan Games stwierdził, że:

“Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że Nintendo wyda konsolę Switch Pro w 2020 roku. Domyślam się, że będzie ona kosztować 399 dolarów”.

Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że Serkanem Toto wcześniej przewidział wydanie konsoli Nintendo Lite. Jednak w tym samym czasie mówił również o Switchu Pro.

Należy również pamiętać o tym, że Switch Pro nie zapewni graczom portów bardziej wymagających gier. Tak samo wygląda to w przypadku konsol Sony i Microsftu. Deweloperzy nie zdecydują się na przygotowanie gry dedykowanej pod konsolę z rodziny Pro, ponieważ zawęziliby w ten sposób grono potencjalnych odbiorców. Zamiast tego możemy spodziewać się nowych gier ze stacji dużego N, które będą miały natywną obsługę rozdzielczość 4K. Jednak równie dobrze będą one działać w rozdzielczości 720p na słabszych wersjach swojej konsoli.

Źródło: HYPEBEAST

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.