Producenci smartfonów mają różne sposoby na przyciągnięcie uwagi mediów. Energizer postanowił zrobić to produkując smartfona z największą na świecie baterią. Akumulator o pojemności 18 000 mAh robi wrażenie, jednak jest bardzo nieporęczny.

Targi MWC są świetną okazją do prezentacji nowych smartfonów. To właśnie pod koniec lutego większość największych producentów urządzeń mobilnych pokazuje światu swoje najnowsze produkty. Jednak w tym roku nie mieli oni łatwego zadania. Całe targi zostały zdominowane przez składane flagowce Samsunga i Huawei. Wszyscy doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że elastyczne wyświetlacze OLED będą tematem numer 1. Dlatego niektórzy producenci pokazali jedynie swoje prototypy, a LG wymyśliło smartfona z doczepianym drugim ekranem. Z kolei Energizer postanowił zszokować nas w inny sposób. Firma przygotowała smartfona z najbardziej wytrzymałą baterią na świecie. Energizer Power Max P18K Pop to dosłownie smartfon przyczepiony do power banka. Akumulator o pojemności 18 000 mAh pozwala na 50 dni czuwania lub 2 dni ciągłego odtwarzania wideo bądź też 4 dni nieprzerywalnego słuchania muzyki. Jest w tym jednak jeden haczyk…

Energizer Power Max P18K Pop

Energizer Power Max P18K Pop jest niesamowicie gruby!

Producent nie pokusił się o podanie pełnej specyfikacji najciekawszego flagowca ze swojego portfolio. Co prawda znamy parametru ekranu, procesora, obsługiwane pasma LTE, ilość pamięci, częstotliwości taktowań poszczególnych rdzeni procesora itd. Jednak Energizer nie podał konkretnych wymiarów i wagi Power Max P18K. Osoby, które miały go w ręce szacują, że jego grubość mieści się w przedziale od 30 mm do 40 mm. Niestety nikt się nie pokusił o oszacowanie jego wagi. Jednak gabaryty Energizera Power Max P18K Pop nie powinny nas dziwić.

Energizer Power Max P18K Pop

Zastanawiam się, czy Energizer specjalnie nie zaprojektował takiego smartfona, żeby wywołać dyskusję na temat kompromisu pomiędzy gabarytami a czasem pracy współczesnych smartfonów. Tak duży akumulator musi być (dosłownie) wielki i ciężki. Pamiętajmy, że producent musi odpowiednio zabezpieczyć stosowane baterie litowo-jonowe, żeby nie dochodziło w nich do przypadkowych zwarć pomiędzy warstwami. W końcu nikt nie chce powtórki skandalu z “gorącymi” Galaxy Note 7. Wracając do gabarytów smartfona z akumulatorem 18 000 mAh. Porównajmy go z power bankiem Xiaomi o pojemności 20 000 mAh. Waży on 328 g, a jego grubość wynosi niecałe 24 mm. Dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby waga Power Max P18K Pop była zbliżona do 400 g – 450 g.

Energizer Power Max P18K Pop meme
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.