Użytkownicy smartfonów oczekują od producentów coraz cieńszych urządzeń z coraz dłuższym czasem pracy na pojedynczym ładowaniu. Nie da się ich pogodzić. Pokazuje to zapowiedziany właśnie Energizer Power Max P18K Pop z akumulatorem o pojemności 18 000 mAh, który ma wytrzymać aż 50 dni. Jednak odbywa się to kosztem grubości smartfona: 18 mm.

Firma Avenir Telecom robi wszystko, żeby marka Energizer zabłysnęła na lukratywnym rynku smartfonów. Teraz ma na to szansę. Producent zdecydował się na wykorzystanie ciekawej niszy na rynku urządzeń mobilnych. W końcu czym innym, jak nie czasem pracy, miałby zabłysnąć jeden z najpopularniejszych producentów baterii i akumulatorów na świecie? Firma zapowiedziała właśnie model Energizer Power Max P18K Pop, który jest praktycznie smartfonem zintegrowanym z powerbankiem. P18K w nazwie pochodzi od akumulatora o pojemności 18 000 mAh. Telefon obsługuje również szybkie ładowanie o mocy 18 W (USB Power Delivery 2.0). Jednak przy tak ogromnej pojemności baterii oznacza to, że jej pełne naładowanie zajmie kilka godzin. Smartfon może faktycznie zastąpić powerbanka. Port USB-C można użyć do ładowania innych urządzeń.

Energizer Power Max P18K Pop

Specyfikacja Energizer Power Max P18K Pop nie zachwyca

Producent nie udostępnił zbyt wielu szczegółów. Jednak podzielił się kilkoma informacjami na temat aparatów. Pop w nazwie oznacza wysuwany przedni aparat z dwoma obiektywami (16 Mpix+2 Mpix). Natomiast z tyłu znajdziemy potrójny aparat (12 Mpix + 5 Mpix + 2 Mpix). Potrafi on nagrywać filmy w rozdzielczości 1080p. Nie jest to nic nadzwyczajnego.

Energizer Power Max P18K Pop posiada wyświetlacz o przekątnej 6,2” i rozdzielczości 1080p+. W środku znajduje się chipset MediaTek Helio P70, 6 GB RAM-u oraz 128 GB pamięci. Użytkownik może ją rozszerzyć o dodatkowe 128 GB za pomocą karty microSD. Port USB-C służy również do podłączania słuchawek. Tak, smartfon Energizer nie ma złącza słuchawkowego minijack.

Smartfon-powerbank pojawi się w sklepach dopiero w czerwcu. Cena nie jest jeszcze znana. Być może poznamy ją podczas tegorocznych targów MWC. Podczas nich Energizer zaprezentuje aż 26 telefonów.

Źródło: GSMarena

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.