Gliwicka Straż Miejska interweniowała ostatnio w sprawie nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. W jednym z nich za kierownicą siedziała 60-latka, która w sumie na 10 smartfonach grała w Pokemon GO. Na szczęście nie robiła tego w trakcie jazdy.

Już nie raz podkreślałem, że wszelkie wieści o domniemanej śmierci Pokemon GO, są na wyrost. Produkcja Niantic Lab wciąż cieszy się dużą popularnością, która przekłada się na ogromne zyski. Prawda jest taka, że liczba graczy Pokemon GO spadła, ale tytułem interesują się głównie aktywni fani, którzy są skłonni do korzystania z mikropłatności. Dlatego właśnie twórcy tej popularnej gry AR cały czas pracują nad nową zawartością w postaci specjalnych wydarzeń. Przodują wśród nich starsi gracze, którzy dysponują własnym źródłem dochodu. Należy do nich również 60-letnia gliwiczanka, którą wylegitymowała ostatnio straż miejska. Powodem interwencji był nieprawidłowo zaparkowany samochód, w którym fanka Pokemonów łapała kieszonkowe stworki na 10 smartfonach.

Idzie zima, więc gracze Pokemon GO przerzucają się na samochody

O tym, że lokalne służby zatrzymują graczy Pokemon GO naruszających prawo, dowiadujemy się głównie z zagranicznej prasy lokalnej. Przykładowo w stanie Waszyngton jeden z policjantów trafił na pasjonata, który w dość interesujący sposób zamontował 8 smartfonów i łapał na nich Pokemony. Niestety nie wiemy, czy Gliwiczanka wykazała się podobną pomysłowością, czy po prostu obsługiwała poszczególne smartfony na zmianę.

Jednak tytuł mistrza gry w Pokemon GO na wielu urządzeniach należy do 70-letniego Tajwańczyka. Już rok temu jeździł on rowerem z 20 smartfonami. Teraz jego instalacja powiększyła się do 45 urządzeń.

Pokemon GO Chen San Yuan
Chen San Yuan i jego rower z 45 smartfonami.

Pewnie zastanawiacie się, po co niektórzy łapią Pokemony na wielu smartfonach. Do nabicia punktów przyjaźni, które przekładają się na duże ilości punktów doświadczenia, wystarczy posiadanie kilku kont i przełączanie się między nimi na jednym urządzeniu. Jednak, jeśli ktoś wyrusza w teren z kilkoma smartfonami, to robi to w jednym celu. Jest nim walka. Przynajmniej 2 urządzenia są niezwykle przydatne przy przejmowaniu gym’ów i zwalniania na nich miejsca dla swojego Pokemona. Jednak w ten sposób można zarobić jedynie 50 Pokecoin’ów na dobę. Z kolei około 5 – 10 smartfonów przydaje do walki na rajdach. W przybliżeniu 10 kont na średnim poziomie wystarczy do pokonania niemalże każdego bossa. W ten sposób można bez umawiania się z innymi graczami złapać dobre legendarne Pokemony.

Źródło: 24gliwice

Bernard to redaktor naczelny SpeedTest.pl. Jest analitykiem i pasjonatem gier. Studiował na Politechnice Wrocławskiej informatykę i zarządzanie. Lubi szybkie samochody, podróże do egzotycznych krajów oraz dobre książki z kategorii fantastyka.