Xiaomi dołączyło do grona producentów, którzy mają w ofercie smartfony z 5G. Choć nowa generacja sieci miała być wspierana już przez wydaną kilka miesięcy temu zwykłą wersję Mi Mix 3, chiński gigant musiał nieco poczekać. Fani Xiaomi z pewnością ucieszą się, że nowy sprzęt oferuje łączność 5G w przystępnej cenie.

Xiaomi Mi Mix 3 5G z nowszym procesorem

Oczywiście nowy wariant Mi Mix 3 zostanie wyposażony w jedyny chip, który wspiera łączność 5G – Qualcomm Snapdragon 855 z modemem X50. Ten układ składa się z 1 rdzenia 2,84 GHz, trzech rdzeni 2,42 GHz i czterech rdzeni 1,8 GHz.

Xiaomi Mi Mix 3 5G zaoferuje 128 GB na dane użytkownika, a ilość pamięci RAM wyniesie w najmocniejszej wersji aż 10 GB. Podobnie jak w standardowej wersji, rozdzielczość 6,4-calowego ekranu AMOLED to 1 080 na 2 340 pikseli. Mi Mix 3 może pochwalić się imponującym stosunkiem powierzchni wyświetlacza do całego przodu smartfona, wynoszącym prawie 94%. Taki efekt osiągnięto dzięki umieszczeniu przednich aparatów w rozsuwanym module. Pojemność baterii wzrosła z 3 200 mAh do 3 800 mAh.

Xiaomi Mi Mix 3 5G

Zarówno z przodu, jak i z tyłu znajdziemy zestaw dwóch aparatów. Do robienia selfie posłuży para obiektywów 24 i 2 MP. Na tylnym panelu znajdziemy dwa czujniki 12 MP z opcją nagrywania wideo 960 klatek na sekundę.

Xiaomi pokazuje, że telefony z 5G nie muszą być drogie

Nowy wariant Mi Mix 3 nie wprowadza dużo nowości w porównaniu do zwykłej wersji. Zdecydowanie największą zmianą jest właśnie dostępność łączności 5G. Pomimo tego świeżo wydany smartfon Xiaomi nie będzie przesadnie drogi. Za najtańszy wariant zapłacimy 599 euro, czyli 2 600 zł.

Niestety na razie chiński producent nie zdradził, w jakich krajach dostępny będzie nowa wersja Mi Mix 3. Wiemy za to, że na smartfona będzie trzeba trochę poczekać – sprzedaż ma ruszyć dopiero w maju.

Źródło: Xiaomi