Fani Xiaomi mają kolejny powód do powtarzania sloganu “Xiaomi lepsze”. Jeden z przyszłorocznych flagowców chińczyków zrobi dość spore zamieszanie na rynku smartfonów z Androidem. Model Mi Mix 3 zostanie wyposażony w modem 5G oraz aż 10 GB RAM-u.

Szefowie Xiaomi doskonale wiedzą, jak pozyskiwać nowych klientów. Chińczycy już wypracowali sobie opinię firmy, która produkuje dobrej jakości smartfony i sprzedaje je za rozsądną cenę. Dlatego nawet droższe modele Xiaomi cieszą się ogromną popularności. Klienci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że za wydane pieniądze otrzymają z ponadprzeciętne w danej kategorii cenowej komponenty. Nieważne czy kupią budżetowca za kilkaset złotych, czy topowego flagowca za 2 500 zł. Fakt ten wynika z polityki cenowej przyjętej przez Xiaomi. Chińczycy nie tylko ograniczają swoje zyski ze sprzedaży smartfonów, ale również kupują komponenty potrzebne do ich budowy za rozsądną cenę. Dlatego tak wyposażony Mi Mix 3 jest dla wszystkich pozytywnym zaskoczeniem.

Xiaomi Mi Mix 3 z 5G może być ciekawym smartfonem

Informacja o tym, że nowy flagowiec Xiaomi zostanie uzbrojone w modem 5G oraz 10 GB pamięci RAM, pochodzi z kilku źródeł. Jednym z nich jest teaser opublikowanym na oficjalnym kanale firmy na Weibo. Widać na nim informację o Mi Mix 3 z 10 GB RAM-u. Z kolei hiszpański fanpage Xiaomi opublikował grafikę reklamującą nowego flagowca Xiaomi jako smartfona kompatybilnego z technologią 5G. Resztę szczegółów poznamy podczas prezentacji, która odbędzie się 25 października w Pekinie.

Xiaomi Mi Mix 3 5G

Wszyscy zastanawiają się, w jaki sposób Chińczycy zamierzają przekroczyć możliwości platformy Snapdragon 845. Chipset ten obsługuje do 8 GB pamięci RAM oraz nie posiada modemu 5G. Większość osób spekuluje, że inżynierom z Xiaomi udało się obejść ograniczenie na ilość pamięci RAM, stosując dodatkowy kontroler pamięci. Z kolei modem 5G (Snapdragon X50) może być dołączany do smartfona w postaci dodatkowej przystawki. Podobny zabieg został już zapowiedziany przez Motorolę.

Źródło: GSMarena

PJ
Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.