Spółki T-Mobile Polska i INEA podpisały kolejną umowę, która rozszerza wcześniej podjętą współpracę ograniczoną do obszarów POPC. W ten sposób T-Mobile już niedługo będzie mogło świadczyć usługę stacjonarnego dostępu do internetu na całej infrastrukturze światłowodowej (FTTH) operatora INEA.

T-Mobile bardzo poważnie podchodzi do powiększania zasięgu usługi stacjonarnego dostępu do internetu. Wcześniej operator podpisał umowy na korzystanie z sieci Orange (zasięg 1,7 mln gospodarstw domowych) oraz Nexera (450 tys. gospodarstw). Z kolei w grudniu zeszłego roku dowiedzieliśmy się o umowie z wielkopolskim operatorem INEA. Przy czym wynegocjowana wtedy współpraca dotyczyła obszarów drugiego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC2). Wedle ówczesnych szacunków przekłada się to na zasięg 120 tysięcy gospodarstw domowych, który do końca 2020 roku wzrośnie do 200 tysięcy. Z kolei nowa umowa dotyczy sieci komercyjnej INEA, co przekłada się na zasięg kolejnych 300 tysięcy gospodarstw domowych w Wielkopolsce.

T-Mobile to nie tylko internet mobilny

T-Mobile oferuje internet światłowodowy w trzech opcjach: 300 Mbit/s, 600 Mbit/s oraz 900 Mbit/s. Dodatkowo usługę można rozszerzyć o abonament na telefon komórkowy i Netflixa.

“Z najlepszej jakości siecią usług mobilnych docieramy do klientów na terenie całego kraju od wielu lat. Dzięki umowie z firmą INEA już za kilka tygodni będziemy mogli zaoferować kolejnym kilkuset tysiącom klientów komplet usług w jakości T‑Mobile” – powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T‑Mobile Polska.

Umowa dotycząca udostępniania sieci INEA została podpisana na czas nieokreślony, a uruchomienie usług planowane jest na marzec tego roku.

“W grudniu ubiegłego roku zapowiadaliśmy, że współpraca na obszarach objętych POPC2 to dopiero początek. Dzięki podpisanej teraz umowie, za sprawą otwartej sieci światłowodowej, T‑Mobile Polska dotrze do kolejnych 300 tysięcy gospodarstw domowych w regionie. Cieszymy się, że tak ważni dla nas partnerzy decydują się razem z nami wspierać model open-access, nie tylko promując technologię światłowodową, ale także wprowadzając polski rynek telekomunikacyjny na nowy poziom” – skomentował podpisanie umowy Michał Bartkowiak, Prezes INEA S.A.

Źródło: T-Mobile

Przemek jest mózgiem operacyjnym SpeedTest.pl. Studiował na Politechnice Wrocławskiej elektronikę i telekomunikację. Zarządza projektami IT, relacjami z klientami oraz nadzoruje procesy rozwoju. Prywatnie zaangażowany w rodzinę, wsparcie różnych działalności charytatywnych i projekty ekstremalne.